VLetenky

Okinawa s All Nippon Airways od 503 EUR

Miyakojima
Súostrovie Miyako – Yonahamaehama Beach (foto: 663highland/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Za objavovaním “japonského Havaja” vábi ponuka 5-hviezdičkovej japonskej aerolínie All Nippon Airways v spolupráci s partnerskými dopravcami zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do japonského mesta Naha (na hlavnom ostrove Okinawa) sú v predaji za 503 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Za 509 EUR doletíte aj na súostrovia Ishigaki a Miyakojima.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 26. marca do 15. decembra 2021, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 26. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť leteniek:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od apríla do decembra 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Okinawu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. júla s návratom z japonského Naha (OKA) dňa 17. júla 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Naha za 503 EUR (02.07.-17.07.2021)
Viedeň – Ishigaki za 509 EUR (02.07.-17.07.2021)
Viedeň – Miyakojima za 509 EUR (02.07.-17.07.2021)

VIE-OKA

Viedeň, Rakúsko – Naha/Okinawa, Japonsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Okinawa

Fantastická Okinawa, prezývaná aj “japonský Havaj”, pozostáva z 1000 km dlhej ostrovnej reťaze v ostrovnej skupine Ryukyu Islands tvorenej zo stoviek ostrovčekov od juhojaponského súostrovia Kjúšú (na severovýchode) až k čínskemu Taiwanu (na juhozápade). Impresívne administratívno-politické centrum pod názvom Naha nájdete na rovnomennom hlavnom ostrove Okinawa v centrálnej časti tohto prekrásneho a celkom obľúbeného japonského tropického súostrovia.

Úžasný Ishigaki-jima

Príťažlivý Ishigaki Island alias Ishigaki-jima Vás čaká v juhozápadnej partii okinawského súostrovia. Pri potulkách po tomto grandióznom okinawskom ostrove sa určite zastavte v malebnej prímorskej lokalite Fusaki. Pohodový Ishigaki osloví celkom priaznivým leteckým spojením s okinawským hlavným mestom Naha aj s japonskými veľkomestami Tokio a Osaka (Honšú).

Yonaguni

Tajuplný ostrov Yonaguni, najzápadnejšie miesto Japonska, leží v oblasti medzi Pacifikom a Východočínskym morom vyše 125 km východne od taiwanského pobrežia (a podobná vzdialenosť ho oddeľuje aj od Ishigaki-jima). Z Ishigaki Airport (ISG) na miestne Yonaguni Airport (OGN) docestujete 30-minútovým letom so spoločnosťami Japan Transocean Air či Ryukyu Air Commuter (1 až 2 lety denne). Ďalšou variantou môže byť plavba loďou (trvajúca asi 4 hodiny).

Mysteriózny podmorský Yonaguni Monument alebo za hľadaním bájnej krajiny Mu

Asi 20 minút loďou (smerom na juhovýchod) od mestečka Kubura na západnom pobreží Yonaguni natrafíte (v relatívne neveľkej vzdialenosti od južných brehov ostrova) na fascinujúcu lokalitu Yonaguni Monument, populárne miesto archeológov aj potápačov z celého sveta. Tajomné podmorské štruktúry sa nachádzajú na ploche asi 100×50 m v hĺbke 5 až 20 m a budú výhodným cieľom skôr pre skúsenejších potápačov, v obmedzenej miere môžu byť viditeľné i pri plavbe “glass bottom boat”.

Po stopách Mu alebo len nezvyčajných geologických procesov?

Nielen prísne pravouhlé tvary monumentov pod morskou hladinou (ale aj ďalšie presne tvarované geometrické útvary) vedú niektorých bádateľov z oblasti “alternatívnej archeológie” k domnienkam o vytvorení ľudskou činnosťou, istí autori dokonca hľadajú súvislosti s mytologickou krajinkou Mu. Klasickí archeológovia ako obyčajne preferujú skôr triezvejšie (racionálnejšie) vedecké vysvetlenie a skôr sa prikláňajú k teórii vzniku tohto záhadného miesta pod vplyvom zvláštnej geologickej činnosti.

0