VLetenky

Okinawa s Air France od 401 EUR

Miyakojima
Súostrovie Miyako – Yonahamaehama Beach (foto: 663highland/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Za objavovaním “japonského Havaja” vábi ponuka Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými spoločnosťami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do japonského mesta Naha (na hlavnom ostrove Okinawa) sa dajú kúpiť za 401 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Za 401 EUR doletíte aj na súostrovia Miyakojima, resp. za 426 EUR na Ishigaki.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 03.03.-30.06. a 21.08.-30.11.2021, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 18. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť leteniek:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od mája do septembra 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Okinawu nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 20. mája s návratom z japonského Naha (OKA) dňa 3. júna 2021.

Rezervácia letenky:
Praha – Naha za 401 EUR (20.05.-03.06.2021)
Praha – Miyakojima za 401 EUR (20.05.-03.06.2021)
Praha – Ishigaki za 426 EUR (20.05.-03.06.2021)

PRG-OKA

Praha, Česko – Naha/Okinawa, Japonsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Okinawa

Fantastická Okinawa, prezývaná aj “japonský Havaj”, pozostáva z 1000 km dlhej ostrovnej reťaze v ostrovnej skupine Ryukyu Islands tvorenej zo stoviek ostrovčekov od juhojaponského súostrovia Kjúšú (na severovýchode) až k čínskemu Taiwanu (na juhozápade). Impresívne administratívno-politické centrum pod názvom Naha nájdete na rovnomennom hlavnom ostrove Okinawa v centrálnej časti tohto prekrásneho a celkom obľúbeného japonského tropického súostrovia.

Úžasný Ishigaki-jima

Príťažlivý Ishigaki Island alias Ishigaki-jima Vás čaká v juhozápadnej partii okinawského súostrovia. Pri potulkách po tomto grandióznom okinawskom ostrove sa určite zastavte v malebnej prímorskej lokalite Fusaki. Pohodový Ishigaki poteší vcelku priaznivým leteckým spojením s okinawským hlavným mestom Naha i japonskými veľkomestami Tokio a Osaka (Honšú).

Yonaguni

Tajuplný ostrov Yonaguni, najzápadnejšie miesto Japonska, leží v oblasti medzi Pacifikom a Východočínskym morom viac ako 125 km na východ od taiwanského pobrežia (a podobná vzdialenosť ho oddeľuje aj od Ishigaki-jima). Z Ishigaki Airport (ISG) na miestne Yonaguni Airport (OGN) docestujete 30-minútovým letom so spoločnosťami Japan Transocean Air či Ryukyu Air Commuter (1 až 2 lety denne). Ďalšou variantou môže byť plavba loďou (trvajúca asi 4 hodiny).

Mysteriózny podmorský Yonaguni Monument alebo za hľadaním bájnej krajiny Mu

Asi 20 minút loďou (smerom na juhovýchod) od mestečka Kubura na západnom pobreží Yonaguni natrafíte (v relatívne neveľkej vzdialenosti od južných brehov ostrova) na fascinujúcu lokalitu Yonaguni Monument, obľúbené miesto archeológov aj potápačov z celého sveta. Tajomné podmorské štruktúry sa nachádzajú na ploche asi 100×50 m v hĺbke 5 až 20 m a budú vhodným cieľom skôr pre skúsenejších potápačov, v obmedzenej miere môžu byť viditeľné i pri plavbe “glass bottom boat”.

Po stopách Mu alebo len nezvyčajných geologických procesov?

Nielen prísne pravouhlé tvary monumentov pod morskou hladinou (ale aj ďalšie presne tvarované geometrické útvary) vedú niektorých bádateľov z oblasti “alternatívnej archeológie” k domnienkam o vytvorení ľudskou činnosťou, istí autori dokonca hľadajú súvislosti s mytologickou krajinkou Mu. Klasickí archeológovia ako obyčajne preferujú skôr triezvejšie (racionálnejšie) vedecké vysvetlenie a skôr sa prikláňajú k teórii vzniku tohto záhadného miesta vplyvom zvláštnej geologickej činnosti.

0