VLetenky

Okinawa s Air China od 456 EUR

Taketomi
Tropický ostrov Taketomi (Kondoi Beach) pri Ishigaki (foto: maru0522/Wikimedia Commons/CC BY 2.0)

Za spoznávaním “japonského Havaja” (s možnosťou prehliadky Pekingu či neďalekého Veľkého čínskeho múru) láka ponuka leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Okinawu (do japonského mesta Naha) sú v predaji za 456 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 07.11.-19.12.2017, 26.12.2017-19.02.2018, 26.02.-27.03. a 02.04.- 19.06.2018, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť leteniek:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v čase od polovice novembra do začiatku decembra 2017 a od polovice januára do polovice júna 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Okinawu nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 17. novembra s návratom z japonského Naha (OKA) dňa 30. novembra 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Naha (Okinawa) za 456 EUR (17.11.-30.11.2017)

Okinawa

Fascinujúca Okinawa, prezývaná aj “japonský Havaj”, pozostáva z 1000 km dlhej ostrovnej reťaze v ostrovnej skupine Ryukyu Islands tvorenej zo stoviek ostrovčekov od juhojaponského súostrovia Kjúšú (na severovýchode) až k čínskemu Taiwanu (na juhozápade). Pôsobivé administratívno-politické centrum s názvom Naha nájdete na rovnomennom hlavnom ostrove Okinawa v centrálnej partii tohto nádherného a vcelku populárneho japonského tropického súostrovia.

Skvelý Ishigaki-jima

Pôvabný Ishigaki Island alias Ishigaki-jima Vás očakáva v juhozápadnej časti okinawského súostrovia. Pri potulkách po tomto obdivuhodnom okinawskom ostrove sa istotne zastavte v malebnej prímorskej lokalite Fusaki. Príjemný Ishigaki poteší celkom priaznivým leteckým spojením s okinawským hlavným mestom Naha i japonskými veľkomestami Tokio a Osaka (Honšú).

Yonaguni

Tajomný ostrov Yonaguni, najzápadnejšie miesto Japonska, leží v oblasti medzi Pacifikom a Východočínskym morom viac ako 125 km na východ od taiwanského pobrežia (a podobná vzdialenosť ho delí i od Ishigaki-jima). Z Ishigaki Airport (ISG) na miestne Yonaguni Airport (OGN) doputujete 30-minútovým letom so spoločnosťami Japan Transocean Air či Ryukyu Air Commuter (1 až 2 lety denne). Ďalšou alternatívou môže byť plavba loďou (trvajúca asi 4 hodiny).

Mysteriózny podmorský Yonaguni Monument alebo za hľadaním bájnej krajiny Mu

Asi 20 minút loďou (smerom na juhovýchod) od mestečka Kubura na západnom pobreží Yonaguni naďabíte (v relatívne neveľkej vzdialenosti od južných brehov ostrova) na fantastickú lokalitu Yonaguni Monument, obľúbené miesto archeológov aj potápačov z celého sveta. Tajuplné podmorské štruktúry sa nachádzajú na ploche asi 100×50 m v hĺbke 5 až 20 m a budú vhodným cieľom skôr pre skúsenejších potápačov, v obmedzenej miere môžu byť viditeľné aj pri plavbe “glass bottom boat”.

Po stopách Mu alebo len neobyčajných geologických procesov?

Nielen prísne pravouhlé tvary monumentov pod morskou hladinou (ale aj ďalšie presne tvarované geometrické útvary) vedú niektorých bádateľov z oblasti “alternatívnej archeológie” k domnienkam o vytvorení ľudskou činnosťou, určití autori dokonca hľadajú súvislosti s mytologickou krajinkou Mu. Klasickí archeológovia ako zvyčajne preferujú skôr triezvejšie (racionálnejšie) vedecké vysvetlenie a skôr sa prikláňajú k teórii vzniku tohto záhadného miesta vplyvom zvláštnej geologickej činnosti.

0