VLetenky

Okinawa s Air China od 425 EUR

Aka-jima
Tropický ostrov Aka (Nishibama Beach) pri Naha (foto: hashi photo/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Za objavovaním “japonského Havaja” (s možnosťou prehliadky Pekingu) vábi ponuka leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Okinawu (do japonského mesta Naha) sa dajú kúpiť za 425 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 26.02.-28.03. a 02.04.-24.06.2018, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť leteniek:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Okinawu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. mája s návratom z japonského Naha (OKA) dňa 9. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Naha (Okinawa) za 425 EUR (01.05.-09.05.2018)

VIE-OKA

Okinawa

Fantastická Okinawa, prezývaná i “japonský Havaj”, pozostáva z 1000 km dlhej ostrovnej reťaze v ostrovnej skupine Ryukyu Islands vytvorenej zo stoviek ostrovčekov od juhojaponského súostrovia Kjúšú (na severovýchode) až k čínskemu Taiwanu (na juhozápade). Impresívne administratívno-politické centrum pod názvom Naha nájdete na rovnomennom hlavnom ostrove Okinawa v centrálnej časti tohto prekrásneho a celkom obľúbeného japonského tropického súostrovia.

Úžasný Ishigaki-jima

Príťažlivý Ishigaki Island alias Ishigaki-jima Vás čaká v juhozápadnej partii okinawského súostrovia. Pri potulkách po tomto grandióznom okinawskom ostrove sa určite zastavte v malebnej prímorskej lokalite Fusaki. Pohodový Ishigaki poteší vcelku priaznivým leteckým spojením s okinawským hlavným mestom Naha aj japonskými veľkomestami Tokio a Osaka (Honšú).

Yonaguni

Tajuplný ostrov Yonaguni, najzápadnejšie miesto Japonska, leží v oblasti medzi Pacifikom a Východočínskym morom vyše 125 km na východ od taiwanského pobrežia (a podobná vzdialenosť ho oddeľuje aj od Ishigaki-jima). Z Ishigaki Airport (ISG) na miestne Yonaguni Airport (OGN) docestujete 30-minútovým letom so spoločnosťami Japan Transocean Air či Ryukyu Air Commuter (1 až 2 lety denne). Ďalšou variantou môže byť plavba loďou (trvajúca asi 4 hodiny).

Mysteriózny podmorský Yonaguni Monument alebo za hľadaním bájnej krajiny Mu

Asi 20 minút loďou (smerom na juhovýchod) od mestečka Kubura na západnom pobreží Yonaguni natrafíte (v pomerne neveľkej vzdialenosti od južných brehov ostrova) na fascinujúcu lokalitu Yonaguni Monument, populárne miesto archeológov i potápačov z celého sveta. Tajomné podmorské štruktúry sa nachádzajú na ploche asi 100×50 m v hĺbke 5 až 20 m a budú vhodným cieľom skôr pre skúsenejších potápačov, v obmedzenej miere môžu byť viditeľné i pri plavbe “glass bottom boat”.

Po stopách Mu alebo iba nezvyčajných geologických procesov?

Nielen prísne pravouhlé tvary monumentov pod morskou hladinou (ale i ďalšie presne tvarované geometrické útvary) vedú niektorých bádateľov z oblasti “alternatívnej archeológie” k domnienkam o vytvorení ľudskou činnosťou, istí autori dokonca hľadajú súvislosti s mytologickou krajinkou Mu. Klasickí archeológovia ako obyčajne preferujú skôr triezvejšie (racionálnejšie) vedecké vysvetlenie a skôr sa prikláňajú k teórii vzniku tohto záhadného miesta vplyvom zvláštnej geologickej činnosti.

0