VLetenky

Okinawa s Air China od 323 EUR

Japonsko
Súostrovie Miyako – Yonahamaehama Beach (foto: 663highland/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Za spoznaním „japonského Havaja“ zvádza zaujímavý tarif leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Okinawa (do japonského mesta Naha) sa predávajú za 323 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 30.08.-14.12.2018, 26.12.2018-29.01.2018 a 05.02.-31.03.2019 (s blackoutom pre návraty v období 26.09.-01.10.2018, 25.12.2018-08.01.2019 a 08.02.-17.02.2019), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od začiatku januára do konca marca 2019.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Okinawu môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 11. januára s návratom z Naha (OKA) do Viedne (VIE) dňa 23. januára 2019.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Naha (Okinawa) – Viedeň za 323 EUR (11.01.-23.01.2019)

Japonsko
Budapešť – Okinawa – Viedeň (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Okinawa

Fantastická Okinawa, prezývaná i “japonský Havaj”, pozostáva z 1000 km dlhej ostrovnej reťaze v ostrovnej skupine Ryukyu Islands vytvorenej zo stoviek ostrovčekov od juhojaponského súostrovia Kjúšú (na severovýchode) až k čínskemu Taiwanu (na juhozápade). Impresívne administratívno-politické centrum pod názvom Naha nájdete na rovnomennom hlavnom ostrove Okinawa v centrálnej časti tohto prekrásneho a celkom obľúbeného japonského tropického súostrovia.

Úžasný Ishigaki-jima

Príťažlivý Ishigaki Island alias Ishigaki-jima Vás čaká v juhozápadnej partii okinawského súostrovia. Pri potulkách po tomto obdivuhodnom okinawskom ostrove sa určite zastavte v malebnej prímorskej lokalite Fusaki. Pohodové Ishigaki poteší vcelku dobrým leteckým spojením s okinawským hlavným mestom Naha aj japonskými veľkomestami Tokio a Osaka (Honšú).

Yonaguni

Mysteriózny ostrov Yonaguni, najzápadnejšie miesto Japonska, leží v oblasti medzi Pacifikom a Východočínskym morom vyše 125 km na východ od taiwanského pobrežia (a podobná vzdialenosť ho oddeľuje aj od Ishigaki-jima). Z Ishigaki Airport (ISG) na miestne Yonaguni Airport (OGN) doletíte 30-minútovým letom so spoločnosťami Japan Transocean Air či Ryukyu Air Commuter (1-2 lety denne). Ďalšou variantou môže byť plavba loďou (trvajúca asi 4 hodiny).

Mysteriózny podmorský Yonaguni Monument alebo za hľadaním bájnej krajiny Mu

Asi 20 minút loďou (smerom na juhovýchod) od mestečka Kubura na západnom pobreží Yonaguni natrafíte (v pomerne neveľkej vzdialenosti od južných brehov ostrova) na fascinujúcu lokalitu Yonaguni Monument, populárne miesto archeológov aj potápačov z celého sveta. Tajomné podmorské štruktúry sa nachádzajú na ploche asi 100×50 m v hĺbke 5 až 20 m a budú vhodným cieľom skôr pre skúsenejších potápačov, v obmedzenej miere môžu byť viditeľné i pri plavbe “glass bottom boat”.

Po stopách Mu alebo iba nezvyčajných geologických procesov?

Nielen prísne pravouhlé tvary monumentov pod morskou hladinou (ale i ďalšie presne tvarované geometrické útvary) vedú niektorých bádateľov z oblasti “alternatívnej archeológie” k domnienkam o vytvorení ľudskou činnosťou, istí autori dokonca hľadajú súvislosti s mytologickou krajinkou Mu. Klasickí archeológovia ako obyčajne preferujú skôr triezvejšie vedecké vysvetlenie a skôr sa prikláňajú k teórii vzniku tohto záhadného miesta vplyvom zvláštnej geologickej činnosti.

0