VLetenky

Ohňová zem s TAM Airlines od 426 EUR

Ushuaia
Čarovné scenérie argentínskej Tierra del Fuego v meste Ushuaia (foto: Mariamichelle/Pixabay/CC0)

So zaujímavým tarifom TAM Airlines (v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld) sa možno vybrať nielen “na koniec sveta” do úžasnej argentínskej Ohňovej zeme (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do Ushuaia v argentínskej oblasti Tierra del Fuego (jedného z najjužnejších miest zemegule) sa predávajú za 426 EUR s odletom z Barcelony a návratom do Viedne. Tarifné podmienky určujú odlety od 1. októbra do 31. novembra 2015 (s ukončením ciest do 08.12.2015), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 8. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného obdobia platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie letenky do argentínskej Ohňovej zeme môže byť odlet z Barcelony (BCN) dňa 6. novembra s návratom z patagónskeho mesta Ushuaia (USH) do Viedne (VIE) dňa 16. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Barcelona – Ushuaia – Viedeň za 426 EUR (06.11.-16.11.2015)

Letecký prískok do Španielska

Do centra katalánskej kultúry Barcelona sa dá vcelku ekonomicky docestovať z maďarského hlavného mesta Budapešť, pri využití konkurenčného boja “no frills” spoločností Ryanair a Wizz Air. Ďalšou alternatívou ostáva linka Ryanair-u z Bratislavy na letisko Barcelona-Girona/Costa Brava.

Cestovateľom zo severu Slovenska by sa mohol hodiť írsky Ryanair na trase z Krakova do Barcelony-Girona, alebo Wizz Air z Katovíc priamo na hlavné barcelonské letisko El Prat (BCN).

Ohňová zem (Patagónia)

Ushuaia

Pri svojich potulkách obrovitou Argentínou by ste istotne mali objaviť krásy aj jej azda najpríťažlivejšej a najdivokejšej partie – famózneho súostrovia Ohňová zem (Tierra del Fuego), kde Vás čaká aj jedno z najjužnejších miest na svete pod názvom Ushuaia. Pokiaľ sa rozhodnete pre pozemný presun z Ushuaia do El Calafate (v oblasti Torres del Paine) cez Čile, istotne nezostanete sklamaní.

Punta Arenas

Po ceste pravdepodobne nevynecháte fascinujúce Punta Arenas v susednom Čile, ktoré v teplejších mesiacoch takisto ako Ushuaia môže poslúžiť ako výhodný východiskový bod na návštevu ľadovej Antarktídy a v podstate počas celého roka toto úžasné čilské mesto možno využiť ako základňu na tak trošku netradičný letecký výlet na neskutočne pútavé Falklandské ostrovy.

0