VLetenky

Nový Zéland so Swiss International Airlines od 568 EUR

South Island
Panoráma v excelentnej oblasti Milford Sound na juhozápade South Island (foto: Long Zheng/Flickr)

Na výpravu do famózneho Nového Zélandu sa máte šancu vybrať pri využití zaujímavého tarifu spoločnosti Swiss International Airlines zo Star Alliance (v spolupráci s partnerskými aerolíniami).

Spiatočné letenky do novozélandského hlavného mesta Wellington (na juhu North Island) sa dajú kúpiť za 568 EUR s odletom z Zürichu. Za rovnakú sumu možno letieť do Christchurch (v strede South Island) a v cene 648 EUR aj do Aucklandu (v strednej časti Severného ostrova).

Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 5 dní/sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v období od apríla do septembra 2014.

Ako príklad rezervácie letenky na Nový Zéland nech poslúži odlet z Zürichu (ZRH) dňa 27. apríla s návratom z Wellingtonu (WLG) dňa 12. mája 2015 (za 568 EUR).

Iným príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Zürichu (ZRH) dňa 27. apríla s návratom z novozélandského mesta Christchurch (CHC) dňa 12. mája 2015 (za 568 EUR).

Ďalší príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Zürichu (ZRH) dňa 27. apríla s návratom z novozélandského Aucklandu (AKL) dňa 12. mája 2015 (za 648 EUR).

Rezervácia letenky:
Zürich – Wellington za 568 EUR (27.04.-12.05.2015)
Zürich – Christchurch za 568 EUR (27.04.-12.05.2015)
Zürich – Auckland za 648 EUR (27.04.-12.05.2015)

Doprava do Švajčiarska

Prískok do Zürichu sa dá zrealizovať linkou Niki/Air Berlin z viedenského letiska a(lebo) železničnou dopravou rakúskymi/švajčiarskymi “dráhami” z Viedne (v najlepšom prípade nočným vlakom). Ďalšou variantou (za rozumný peniaz) môžu byť napr. lety Swiss International Air Lines z Prahy.

Nový Zéland

Fascinujúci Nový Zéland obývajú síce iba 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou skoro 270 tisíc km² sa rozprestiera na ploche približne 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. Aj keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám sa zaraďuje impresívny Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v príjemnom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov

Úžasný Nový Zéland geograficky tvoria dve fantastické súostrovia – čarovný North Island a okúzľujúci South Island. Medzi “highlights” Severného ostrova patria “horúca” maorská Rotorua s pohodovými termálnymi prameňmi či výnimočnými gejzírmi a neďaleké príťažlivé Taupo v blízkosti skvelého rovnomenného jazera. Pokračovať máte príležitosť do magického národného parku Tongariro National Park s aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), zlovestným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a tajuplným Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré istotne dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní výnimočne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od juhoafrického autora J.R.R Tolkiena.

Južný ostrov

Z pôvabného Wellingtonu na juhu vynikajúceho Severného ostrova poľahky doputujete na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na legendárnom South Island neobíďte majestátne Južné Alpy s impozantnými ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V nádhernom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás čaká rešpekt vzbudzujúca najvyššia horu celého Nového Zélandu, famózny Mt. Cook (3754 m).

O niečo južnejšie odhalíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských scenérií. Neuveriteľne obľúbený a pravdepodobne najpopulárnejší fjord celého súostrovia Milford Sound v grandióznej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa zrejme na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci prehliadky tejto unikátnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine zvanej ako Aotearoa.

0