VLetenky

Nový Zéland s Virgin Australia od 655 EUR

Milford Sound
Panoráma Milford Sound na juhu South Island (foto: Jocelyn Kinghorn/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Výlet do grandiózneho Nového Zélandu možno podniknúť pri využití zaujímavého tarifu leteckej spoločnosti Virgin Australia v spolupráci s partnerskými Etihad Airways (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do novozélandského mesta Christchurch na Južnom Ostrove sa dajú kúpiť za 655 EUR s odletom z talianskeho Milána. Za podobnú sumu sa dá letieť aj z Ríma.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 14. septembra 2015 do 28. februára 2016 (s výnimkou odletov v dobe 11.10.2015.-10.01.2015 / návratov v čase 01.01.-17.01.2016), min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 21. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu novembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Nový Zéland nech poslúži odlet z Milána (MXP) dňa 3. novembra s návratom z novozélandského Christchurch (CHC) dňa 17. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Miláno – Christchurch za 655 EUR (03.11.-17.11.2015)
Miláno – Christchurch za 676 EUR (rezervácia v NJ)
Miláno – Christchurch za 687 EUR (rezervácia v NJ)
Miláno – Christchurch za 690 EUR (rezervácia v SJ)
Miláno – Christchurch za 18705 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecký prískok do Milána

Low costové spojenie našich končín s Milánom zabezpečujú hlavne ultra LCC Ryanair a Wizz Air – z letísk v Bratislave, v Košiciach, v Budapešti, v Katoviciach, v Krakove a v Prahe. S Ryanair-om na letisko Miláno-Bergamo docestujete z Bratislavy, z Budapešti a z Krakova, kým s Wizz Air z Košíc a z Katovíc.

Priamo na najväčší milánsky letecký prístav Milan-Malpensa Airport docestujete s Wizz Air-om z Budapešti. Vzhľadom na dostatočne silnú konkurenciu existujú zvyčajne najlepšie frekvencie leteckých spojení (i najnižšie ceny leteniek) z maďarskej Budapešti (väčšinu dní v týždni dva spoje denne). Ďalšou existujúcou variantou môže byť Easy Jet z Prahy.

Nový Zéland

Fantastický Nový Zéland obývajú síce len 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou takmer 270 tisíc km² sa rozkladá na ploche zhruba 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. I keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám sa radí pôsobivý Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v pohodovom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov (North Island)

Vynikajúce mikroregióny s vulkanickou aktivitou

Skvelý Nový Zéland geograficky vytvárajú dve fascinujúce súostrovia – kúzelný North Island a očarujúci South Island. Medzi “highlights” alebo najlepšie cestovateľské pozoruhodnosti Severného ostrova sa nepochybne radia “horúca” maorská Rotorua s príjemnými termálnymi prameňmi či mimoriadnymi gejzírmi. Nesklame ani neďaleké pôvabné Taupo v blízkosti úžasného rovnomenného jazera.

Nielen po stopách Lord of The Rings

Pokračovať máte možnosť do nemenej lákavého národného parku Tongariro National Park s relatívne aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), zlovestným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a mysterióznym Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré určite dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní výnimočne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od presláveného juhoafrického autora menom J.R.R. Tolkiena.

Južný ostrov (South Island)

Fenomenálne národné parky v pohorí South Alps

Z príťažlivého Wellingtonu na juhu excelentného Severného ostrova poľahky docestujete na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na legendárnom South Island nevynechajte impozantné Južné Alpy s majestátnymi ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V prekrásnom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás očakáva rešpekt vzbudzujúca najvyššia hora celého Nového Zélandu, znamenitý Mt. Cook (3754 m).

Adrenalínový Queenstown i okúzľujúci Fiordland National Park

O čosi južnejšie objavíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských scenérií. Nesmierne populárny a zrejme najobľúbenejší fjord celého súostrovia Milford Sound v obdivuhodnej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa pravdepodobne na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci prehliadky tejto jedinečnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine zvanej ako Aotearoa.

0