VLetenky

Nový Zéland s Turkish Airlines od 773 EUR

Queenstown
Fotogenický Queenstown s Lake Wakatipu na Južnom ostrove (foto: Mickaël T./Flickr/CC BY 2.0)

Výpravu na Nový Zéland máte príležitosť uskutočniť s tarifom leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) s odletom zo slovenských Košíc.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do novozélandského mesta Auckland na Severnom ostrove kúpite za 773 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Nový Zéland nech poslúži odlet z Košíc (KSC) dňa 7. marca s návratom z Aucklandu (AKL) dňa 22. marca 2018.

Rezervácia letenky:
Košice – Auckland za 773 EUR (07.03.-22.03.2018)

Nový Zéland

Fascinujúci Nový Zéland obývajú síce iba 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou takmer 270 tisíc km² sa rozprestiera na ploche približne 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. Aj keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám patrí impresívny Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v príjemnom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov (North Island)

Úžasné mikroregióny s vulkanickou aktivitou

Výborný Nový Zéland geograficky tvoria dve fascinujúce súostrovia – čarovný North Island a okúzľujúci South Island. Medzi “highlights” alebo najlepšie cestovateľské špeciality Severného ostrova nepochybne sa zaraďujú “horúca” maorská Rotorua s pohodovými termálnymi prameňmi či výnimočnými gejzírmi. Nesklame ani neďaleké príťažlivé Taupo pri skvelom rovnomennom jazere.

Nielen po stopách Lord of The Rings

Pokračovať možno do nemenej pútavého národného parku Tongariro National Park s pomerne aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), obývaným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a tajomným Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré istotne dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní mimoriadne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od legendárneho juhoafrického autora menom J.R.R. Tolkiena.

Južný ostrov (South Island)

Geniálne národné parky v pohorí Southern Alps

Z pôvabného Wellingtonu na juhu vynikajúceho Severného ostrova poľahky doputujete na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na preslávenom South Island neobíďte majestátne Južné Alpy s impozantnými ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V nádhernom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás čaká rešpekt vzbudzujúca najvyššia hora celého Nového Zélandu, famózny Mt. Cook (3754 m).

Adrenalínový Queenstown i očarujúci Fiordland National Park

O niečo južnejšie objavíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských scenérií. Neskutočne obľúbený a pravdepodobne najpopulárnejší fjord celého súostrovia Milford Sound v grandióznej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa zrejme na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci návštevy tejto unikátnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine zvanej ako Aotearoa.

0