VLetenky

Nový Zéland s Qatar Airways v business class od 1847 EUR

Queenstown
Fotogenická oblasť v okolí Queenstown na Južnom ostrove (foto: Michelle Maria/Pixabay/CC0)

Výpravu na Nový Zéland (v sezóne) máte šancu podniknúť aj v biznis triede najlepšej aerolinky roku 2017 (podľa Skytrax) – 5* spoločnosti Qatar Airways z aliancie Oneworld (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky v “business class” (QR) do Aucklandu (na Severnom Ostrove) sa predávajú za 1847 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska pri súčasnom nákupe dvoch leteniek.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú (okrem kúpy dvoch leteniek súčasne) cesty v období 01.11.-14.12.2017, 11.01.-06.06. a 11.09.-31.10.2018, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 10. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca januára do konca mája 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky (v biznis triede QR) na Nový Zéland nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 11. februára (nedeľa) s návratom z Aucklandu (AKL) dňa 25. februára 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Praha – Auckland za 1847 EUR/osoba v biznis triede (11.02.-25.02.2018 / pri dvoch cestujúcich)
Praha – Auckland za 50708 CZK/osoba v biznis triede (11.02.-25.02.2018 / na webe QR)

Nový Zéland

Fascinujúci Nový Zéland obývajú síce iba 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou takmer 270 tisíc km² sa rozprestiera na ploche približne 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. Aj keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám sa zaraďuje impresívny Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v pohodovom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov (North Island)

Úžasné mikroregióny s vulkanickou aktivitou

Excelentný Nový Zéland geograficky tvoria dve fascinujúce súostrovia – čarovný North Island a okúzľujúci South Island. Medzi “highlights” alebo najlepšie cestovateľské špeciality Severného ostrova nepochybne patria “horúca” maorská Rotorua s pohodovými termálnymi prameňmi či výnimočnými gejzírmi. Nesklame ani neďaleké príťažlivé Taupo pri úžasnom rovnomennom jazere.

Nielen po stopách Lord of The Rings

Pokračovať možno do nemenej pútavého národného parku Tongariro National Park s pomerne aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), obávaným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a tajomným Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré istotne dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní výnimočne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od presláveného juhoafrického autora menom J.R.R. Tolkiena.

Južný ostrov (South Island)

Geniálne národné parky v pohorí South Alps

Z pôvabného Wellingtonu na juhu vynikajúceho Severného ostrova poľahky doputujete na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na legendárnom South Island neobíďte majestátne Južné Alpy s impozantnými ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V nádhernom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás čaká rešpekt vzbudzujúca najvyššia hora celého Nového Zélandu, famózny Mt. Cook (3754 m).

Adrenalínový Queenstown i očarujúci Fiordland National Park

O čosi južnejšie objavíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských scenérií. Neskutočne obľúbený a pravdepodobne najpopulárnejší fjord celého súostrovia Milford Sound v grandióznej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa zrejme na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci návštevy tejto unikátnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine zvanej ako Aotearoa.

0