VLetenky

Nový Zéland s Malaysia Airlines od 508 EUR

South Island
Doubtful Sound vo Fiordland National Park na Južnom ostrove (foto: holgerheinze0k/Pixabay/CC0)

Cestu na obdivuhodný Nový Zéland možno podniknúť aj pri využití zaujímavého tarifu leteckej spoločnosti Malaysia Airlines v spolupráci s partnermi z aliancie Oneworld (s odletom z Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do novozélandského veľkomesta Auckland na Severnom Ostrove sa dajú kúpiť za 509 EUR s odletom z chorvátskeho Záhrebu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.01.-06.07., 15.08.-11.12. a 24.12.-31.12.2017, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca septembra do začiatku decembra 2017.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Nový Zéland nech bude napr. odlet zo Záhrebu (ZAG) dňa 31. októbra s návratom z Aucklandu (AKL) dňa 15. novembra 2017.

Rezervácia letenky:
Záhreb – Auckland za 509 EUR (31.10.-15.11.2017)

Doprava do Záhrebu

Pri pozemnej doprave do chorvátskej metropoly poslúži spojenie autobusovej spoločnosti Orangeways z Budapešti do Záhrebu za 2990 HUF / cca 10 EUR (a prípadne aj z Bratislavy do maďarského hlavného mesta) alebo z Viedne do Záhrebu s rakúskym dopravcom Hellö (od 10 EUR). Ďalšou alternatívou bude železničné spojenie do Záhrebu z Viedne v cene od 29 EUR (v rámci akciovej ponuky Sparschiene na stránkach rakúskych železníc ÖBB).

Nový Zéland

Fascinujúci Nový Zéland obývajú síce iba 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou takmer 270 tisíc km² sa rozprestiera na ploche približne 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. Aj keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám sa zaraďuje impresívny Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v príjemnom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov (North Island)

Úžasné mikroregióny s vulkanickou aktivitou

Vynikajúci Nový Zéland geograficky tvoria dve fantastické súostrovia – čarovný North Island a okúzľujúci South Island. Medzi “highlights” alebo najlepšie cestovateľské špeciality Severného ostrova nepochybne patria “horúca” maorská Rotorua s pohodovými termálnymi prameňmi či výnimočnými gejzírmi. Nesklame ani neďaleké príťažlivé Taupo pri skvelom rovnomennom jazere.

Nielen po stopách Lord of The Rings

Pokračovať možno do nemenej pútavého národného parku Tongariro National Park s pomerne aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), obávaným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a tajomným Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré istotne dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní mimoriadne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od legendárneho juhoafrického autora menom J.R.R. Tolkiena.

Južný ostrov (South Island)

Geniálne národné parky v pohorí South Alps

Z pôvabného Wellingtonu na juhu výborného Severného ostrova poľahky doputujete na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na preslávenom South Island neobíďte majestátne Južné Alpy s impozantnými ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V nádhernom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás čaká rešpekt vzbudzujúca najvyššia hora celého Nového Zélandu, famózny Mt. Cook (3754 m).

Adrenalínový Queenstown i očarujúci Fiordland National Park

O niečo južnejšie odhalíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských scenérií. Neskutočne obľúbený a pravdepodobne najpopulárnejší fjord celého súostrovia Milford Sound v grandióznej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa zrejme na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci prehliadky tejto unikátnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine nazývanej ako Aotearoa.

0