VLetenky

Nový Zéland s Emirates od 1001 EUR

Fiordland National Park
Fiordland National Park (Te Anau) v Southern Alps na Južnom ostrove (foto: paul bica/Flickr/CC BY 2.0)

Výpravu na úžasný Nový Zéland možno zrealizovať aj na palube Airbusu A380 spoločnosti Emirates (v spolupráci s partnerskými Flydubai) z Bratislavy (s jedným prestupom a palivovým stopom).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do novozélandského mesta Auckland na Severnom ostrove sa dajú kúpiť za 1001 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 27.02.-05.04. a 09.04.-30.06.2017, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 4 mesiace a predaj do 29. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Nový Zéland nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 27. februára s návratom z Aucklandu (AKL) dňa 13. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Auckland za 1001 EUR (27.02.-13.03.2017)
Bratislava – Auckland za 1007 EUR (rezervácia v AJ)
Bratislava – Auckland za 1050 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Nový Zéland

Fantastický Nový Zéland obývajú síce len 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou skoro 270 tisíc km² sa rozkladá na ploche zhruba 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. I keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám sa radí pôsobivý Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v pohodovom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov (North Island)

Skvelé mikroregióny s vulkanickou aktivitou

Vynikajúci Nový Zéland geograficky vytvárajú dve fantastické súostrovia – kúzelný North Island a očarujúci South Island. Medzi “highlights” alebo najlepšie cestovateľské pozoruhodnosti Severného ostrova nepochybne sa radia “horúca” maorská Rotorua s príjemnými termálnymi prameňmi či mimoriadnymi gejzírmi. Nesklame ani neďaleké pôvabné Taupo pri úžasnom rovnomennom jazere.

Nielen po stopách Lord of The Rings

Pokračovať sa dá do nemenej lákavého národného parku Tongariro National Park s relatívne aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), zlovestným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a mysterióznym Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré určite dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní výnimočne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od presláveného juhoafrického autora menom J.R.R. Tolkiena.

Južný ostrov (South Island)

Fenomenálne národné parky v pohorí Southern Alps

Z príťažlivého Wellingtonu na juhu výborného Severného ostrova poľahky docestujete na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na legendárnom South Island nevynechajte impozantné Južné Alpy s majestátnymi ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V prekrásnom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás očakáva rešpekt vzbudzujúca najvyššia hora celého Nového Zélandu, znamenitý Mt. Cook (3754 m).

Adrenalínový Queenstown i okúzľujúci Fiordland National Park

O čosi južnejšie objavíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských scenérií. Nesmierne populárny a zrejme najobľúbenejší fjord celého súostrovia Milford Sound v obdivuhodnej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa pravdepodobne na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci návštevy tejto jedinečnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine zvanej ako Aotearoa.

0