VLetenky

Nový Zéland s China Southern Airlines od 724 EUR

Milford Sound
Stirling Falls v oblasti Milford Sound na juhu South Island (foto: Jocelyn Kinghorn/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Výpravu na grandiózny Nový Zéland máte príležitosť zrealizovať pri využití tarifu spoločnosti China Southern Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do novozélandského mesta Auckland na Severnom Ostrove sú v predaji za 724 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.09.-22.12.2016 a 31.12.2016-27.04.2017 (s výnimkou blackoutu 23.09.-02.10.2016 a 14.01.-11.02.2017), min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 14. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu októbra 2016, ako aj marca a apríla 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Nový Zéland môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 18. októbra s návratom z Aucklandu (AKL) dňa 1. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Auckland za 724 EUR (18.10.-01.11.2016)

Nový Zéland

Fantastický Nový Zéland obývajú síce len 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou skoro 270 tisíc km² sa rozkladá na ploche zhruba 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. I keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám sa radí pôsobivý Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v pohodovom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov (North Island)

Skvelé mikroregióny s vulkanickou aktivitou

Excelentný Nový Zéland geograficky vytvárajú dve fantastické súostrovia – kúzelný North Island a očarujúci South Island. Medzi “highlights” alebo najlepšie cestovateľské pozoruhodnosti Severného ostrova nepochybne patria “horúca” maorská Rotorua s príjemnými termálnymi prameňmi či mimoriadnymi gejzírmi. Nesklame ani neďaleké pôvabné Taupo pri úžasnom rovnomennom jazere.

Nielen po stopách Lord of The Rings

Pokračovať sa dá do nemenej atraktívneho národného parku Tongariro National Park s relatívne aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), zlovestným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a mysterióznym Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré určite dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní výnimočne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od presláveného juhoafrického autora menom J.R.R. Tolkiena.

Južný ostrov (South Island)

Fenomenálne národné parky v pohorí South Alps

Z príťažlivého Wellingtonu na juhu výborného Severného ostrova poľahky docestujete na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na legendárnom South Island nevynechajte impozantné Južné Alpy s majestátnymi ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V prekrásnom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás očakáva rešpekt vzbudzujúca najvyššia hora celého Nového Zélandu, znamenitý Mt. Cook (3754 m).

Adrenalínový Queenstown i okúzľujúci Fiordland National Park

O čosi južnejšie objavíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských scenérií. Nesmierne populárny a zrejme najobľúbenejší fjord celého súostrovia Milford Sound v grandióznej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa zrejme na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci návštevy tejto jedinečnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine nazývanej ako Aotearoa.

0