VLetenky

Nový Zéland s China Southern Airlines od 605 EUR

Quuenstown
Horská panoráma Queenstown na juhu South Island (foto: TRAILSOURCE.COM/Flickr/CC BY 2.0)

Výpravu na obdivuhodný Nový Zéland máte možnosť uskutočniť vďaka zaujímavému tarifu spoločnosti China Southern Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do novozélandského mesta Auckland na Severnom Ostrove sú v predaji za 605 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 15.10.-21.12.2016 a 01.01.2016-30.06.2017 (s výnimkou blackoutu 14.01.-11.02.2017), min. dobu pobytu 5 dní/sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 13. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku marca do konca júna 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Nový Zéland nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 8. marca s návratom z Aucklandu (AKL) dňa 22. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Auckland za 605 EUR (08.03.-22.03.2017)

Nový Zéland

Fascinujúci Nový Zéland obývajú síce iba 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou takmer 270 tisíc km² sa rozprestiera na ploche približne 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. Aj keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám sa zaraďuje impresívny Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v príjemnom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov (North Island)

Úžasné mikroregióny s vulkanickou aktivitou

Excelentný Nový Zéland geograficky tvoria dve fascinujúce súostrovia – čarovný North Island a okúzľujúci South Island. Medzi “highlights” alebo najlepšie cestovateľské špeciality Severného ostrova nepochybne patria “horúca” maorská Rotorua s pohodovými termálnymi prameňmi či výnimočnými gejzírmi. Nesklame ani neďaleké príťažlivé Taupo pri skvelom rovnomennom jazere.

Nielen po stopách Lord of The Rings

Pokračovať možno do nemenej pútavého národného parku Tongariro National Park s pomerne aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), obávaným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a tajuplným Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré istotne dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní mimoriadne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od legendárneho juhoafrického autora menom J.R.R. Tolkiena.

Južný ostrov (South Island)

Geniálne národné parky v pohorí South Alps

Z pôvabného Wellingtonu na juhu vynikajúceho Severného ostrova poľahky doputujete na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na preslávenom South Island neobíďte majestátne Južné Alpy s impozantnými ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V nádhernom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás čaká rešpekt vzbudzujúca najvyššia hora celého Nového Zélandu, famózny Mt. Cook (3754 m).

Adrenalínový Queenstown i očarujúci Fiordland National Park

O niečo južnejšie odhalíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských scenérií. neskutočne obľúbený a pravdepodobne najpopulárnejší fjord celého súostrovia Milford Sound v grandióznej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa zrejme na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci návštevy tejto unikátnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine zvanej ako Aotearoa.

0