VLetenky

Nový Zéland s China Southern Airlines od 538 EUR

Fiordland National Park
Milford Sound vo Fiordland National Park na Južnom ostrove (foto: Bernard Spragg/Flickr/CC0)

Výpravu na šarmantný Nový Zéland máte príležitosť podniknúť pri využití zaujímavého tarifu spoločnosti China Southern Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do novozélandského mesta Auckland na Severnom Ostrove sa predávajú za 588 USD (alebo v prepočte cca 538 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 09.05.-22.06.2016 a 21.08.-08.09.2017, min. dobu pobytu 6 dní/sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 30. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Nový Zéland nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 16. mája s návratom z Aucklandu (AKL) dňa 31. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Auckland za 588 USD (16.05.-31.05.2017)

Nový Zéland

Fantastický Nový Zéland obývajú síce len 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou skoro 270 tisíc km² sa rozkladá na ploche zhruba 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. I keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám sa radí pôsobivý Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v pohodovom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov (North Island)

Skvelé mikroregióny s vulkanickou aktivitou

Excelentný Nový Zéland geograficky vytvárajú dve fantastické súostrovia – kúzelný North Island a očarujúci South Island. Medzi “highlights” alebo najlepšie cestovateľské pozoruhodnosti Severného ostrova nepochybne patria “horúca” maorská Rotorua s príjemnými termálnymi prameňmi či mimoriadnymi gejzírmi. Nesklame ani neďaleké pôvabné Taupo pri skvelom rovnomennom jazere.

Nielen po stopách Lord of The Rings

Pokračovať sa dá do nemenej lákavého národného parku Tongariro National Park s relatívne aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), zlovestným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a mysterióznym Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré určite dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní výnimočne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od svetoznámeho juhoafrického autora menom J.R.R. Tolkiena.

Južný ostrov (South Island)

Fenomenálne národné parky v pohorí South Alps

Z príťažlivého Wellingtonu na juhu výborného Severného ostrova poľahky docestujete na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na legendárnom South Island nevynechajte impozantné Južné Alpy s majestátnymi ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V prekrásnom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás očakáva rešpekt vzbudzujúca najvyššia hora celého Nového Zélandu, znamenitý Mt. Cook (3754 m).

Adrenalínový Queenstown i okúzľujúci Fiordland National Park

O niečo južnejšie objavíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských scenérií. Nesmierne populárny a zrejme najobľúbenejší fjord celého súostrovia Milford Sound v obdivuhodnej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa pravdepodobne na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci návštevy tejto jedinečnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine zvanej ako Aotearoa.

0