VLetenky

Nový Zéland s Cathay Pacific od 910 EUR

Milford Sound
Panoráma v oblasti Milford Sound na juhu South Island (foto: Jocelyn Kinghorn/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Výpravu do grandiózneho Nového Zélandu máte príležitosť podniknúť pri využití ponuky najlepšej aerolinky roku 2014 (podľa klasifikácie Skytrax) s názvom Cathay Pacific v spolupráci s partnerským Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do novozélandského Aucklandu sa dajú kúpiť od 910 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky určujú odlety v období 09.04.-30.06. a 16.08.-15.12.2015, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 30. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletmi) v čase od začiatku septembra do polovice decembra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Nový Zéland nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 15. decembra 2015 s návratom z novozélandského Aucklandu (AKL) dňa 10. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Auckland za 910 EUR (15.12.2015.-10.01.2016)

Nový Zéland

Fantastický Nový Zéland obývajú síce len 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou takmer 270 tisíc km² sa rozkladá na ploche zhruba 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. I keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám sa radí pôsobivý Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v poodovom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov

Skvelý Nový Zéland geograficky vytvárajú dve fascinujúce súostrovia – kúzelný North Island a očarujúci South Island. Medzi “highlights” Severného ostrova sa radia “horúca” maorská Rotorua s príjemnými termálnymi prameňmi či mimoriadnymi gejzírmi a neďaleké pôvabné Taupo v blízkosti úžasného rovnomenného jazera. Pokračovať máte možnosť do dramatického národného parku Tongariro National Park s aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), zlovestným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a mysterióznym Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré určite dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní mimoriadne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od juhoafrického autora J.R.R Tolkiena.

Južný ostrov

Z príťažlivého Wellingtonu na juhu výborného Severného ostrova poľahky docestujete na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na preslávenom South Island nevynechajte impozantné Južné Alpy s majestátnymi ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V prekrásnom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás očakáva rešpekt vzbudzujúca najvyššia horu celého Nového Zélandu, znamenitý Mt. Cook (3754 m).

O čosi južnejšie objavíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských scenérií. Neskutočne populárny a zrejme najobľúbenejší fjord celého súostrovia Milford Sound v obdivuhodnej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa pravdepodobne na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci prehliadky tejto jedinečnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine nazývanej ako Aotearoa.

0