VLetenky

Nový Zéland s British Airways od 683 EUR

Lake Wakatipu
Lake Wakatipu pri meste Queenstown na juhu South Island (foto: Mariamichelle/Pixabay/CC0)

Výlet do obdivuhodného Nového Zélandu možno zrealizovať pri využití zaujímavého tarifu British Airways (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do novozélandského Aucklandu sa predávajú za 5726 HKD (alebo cca 683 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety od 20. augusta do 30. novembra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 5. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve (s odletmi) v novembri 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Nový Zéland môže byť napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 4. novembra s návratom z novozélandského Aucklandu (AKL) dňa 25. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Auckland za 5726 HKD (04.11.-25.11.2015)

Nový Zéland

Fascinujúci Nový Zéland obývajú síce iba 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou skoro 270 tisíc km² sa rozprestiera na ploche približne 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. Aj keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám sa zaraďuje impresívny Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v príjemnom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov (North Island)

Excelentné mikroregióny s vulkanickou aktivitou

Úžasný Nový Zéland geograficky tvoria dve fantastické súostrovia – čarovný North Island a okúzľujúci South Island. Medzi “highlights” alebo najlepšie cestovateľské špeciality Severného ostrova sa nepochybne zaraďujú “horúca” maorská Rotorua s príjemnými termálnymi prameňmi či výnimočnými gejzírmi. Nesklame ani neďaleké príťažlivé Taupo v blízkosti skvelého rovnomenného jazera.

Nielen po stopách Lord of The Rings

Pokračovať máte príležitosť do nemenej pútavého národného parku Tongariro National Park s pomerne aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), obávaným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a tajomným Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré istotne dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní mimoriadne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od legendárneho juhoafrického autora menom J.R.R. Tolkiena.

Južný ostrov (South Island)

Geniálne národné parky v pohorí South Alps

Z pôvabného Wellingtonu na juhu vynikajúceho Severného ostrova poľahky doputujete na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na svetoznámom South Island neobíďte majestátne Južné Alpy s impozantnými ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V nádhernom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás čaká rešpekt vzbudzujúca najvyššia horu celého Nového Zélandu, famózny Mt. Cook (3754 m).

Adrenalínový Queenstown i očarujúci Fiordland National Park

O niečo južnejšie odhalíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských scenérií. Neuveriteľne obľúbený a pravdepodobne najpopulárnejší fjord celého súostrovia Milford Sound v grandióznej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa zrejme na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci prehliadky tejto unikátnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine nazývanej ako Aotearoa.

0