VLetenky

Nový Zéland s Air China od 758 EUR

South Island
Panoráma Queenstown na juhu South Island (foto: Malcolm Jacobson/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestu na grandiózny Nový Zéland možno podniknúť pri využití zaujímavého tarifu leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance v spolupráci s partnerskou aerolíniou Qantas (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do novozélandského mesta Auckland na Severnom Ostrove sú v predaji za 20487 CZK (alebo v prepočte cca 758 EUR) s odletom z Budapešti a návratom do Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú cesty do 26. marca 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 20. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od konca februára do konca marca 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Nový Zéland nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 29. februára s návratom z Aucklandu (AKL) do Viedne (VIE) dňa 16. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Auckland – Viedeň za 20487 CZK (29.02.-16.03.2016)

Nový Zéland

Fantastický Nový Zéland obývajú síce len 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou skoro 270 tisíc km² sa rozkladá na ploche zhruba 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. I keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám sa radí pôsobivý Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v pohodovom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov (North Island)

Skvelé mikroregióny s vulkanickou aktivitou

Excelentný Nový Zéland geograficky vytvárajú dve fascinujúce súostrovia – kúzelný North Island a očarujúci South Island. Medzi “highlights” alebo najlepšie cestovateľské pozoruhodnosti Severného ostrova sa nepochybne radia “horúca” maorská Rotorua s príjemnými termálnymi prameňmi či mimoriadnymi gejzírmi. Nesklame ani neďaleké pôvabné Taupo pri úžasnom rovnomennom jazere.

Nielen po stopách Lord of The Rings

Pokračovať sa dá do nemenej lákavého národného parku Tongariro National Park s relatívne aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), zlovestným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a mysterióznym Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré určite dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní výnimočne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od svetoznámeho juhoafrického autora menom J.R.R. Tolkiena.

Južný ostrov (South Island)

Fenomenálne národné parky v pohorí South Alps

Z príťažlivého Wellingtonu na juhu vynikajúceho Severného ostrova poľahky doputujete na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na legendárnom South Island nevynechajte impozantné Južné Alpy s majestátnymi ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V prekrásnom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás očakáva rešpekt vzbudzujúca najvyššia hora celého Nového Zélandu, znamenitý Mt. Cook (3754 m).

Adrenalínový Queenstown i okúzľujúci Fiordland National Park

O čosi južnejšie objavíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských scenérií. Nesmierne populárny a zrejme najobľúbenejší fjord celého súostrovia Milford Sound v obdivuhodnej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa pravdepodobne na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci prehliadky tejto jedinečnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine zvanej ako Aotearoa.

0