VLetenky

Nový Zéland s Air China od 684 EUR

White Island
Sopečný ostrov White Island (Whakaari) v Bay of Plenty (foto: Julius Silver/Pixabay/CC0)

Výpravu na nevšedný Nový Zéland máte šancu podniknúť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do novozélandského mesta Auckland na Severnom Ostrove sú v predaji za 684 EUR s odletom z poľského hlavného mesta Varšava.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.02.-20.02., 27.02.-21.03. a 02.04.-20.06.2018 (okrem návratov 11.02.-16.02. a 15.07.-31.08.2018), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 28. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku mája do konca júna 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Nový Zéland nech poslúži odlet z Varšavy (WAW) dňa 18. mája s návratom z Aucklandu (AKL) dňa 31. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Varšava – Auckland za 684 EUR (18.05.-31.05.2018)

Doprava do Poľska

Variánt ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte príležitosť vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Bratislava – Varšava.

WAW-AKL

Nový Zéland

Fantastický Nový Zéland obývajú síce len 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou skoro 270 tisíc km² sa rozkladá na ploche zhruba 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. I keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám patrí pôsobivý Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v pohodovom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov (North Island)

Skvelé mikroregióny s vulkanickou aktivitou

Excelentný Nový Zéland geograficky vytvárajú dve fascinujúce súostrovia – kúzelný North Island a očarujúci South Island. Medzi “highlights” alebo najlepšie cestovateľské špeciality Severného ostrova sa nepochybne zaraďujú “horúca” maorská Rotorua s príjemnými termálnymi prameňmi či mimoriadnymi gejzírmi. Nesklame ani neďaleké pôvabné Taupo pri úžasnom rovnomennom jazere.

Nielen po stopách Lord of The Rings

Pokračovať sa dá do nemenej lákavého národného parku Tongariro National Park s relatívne aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), zlovestným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a myterióznym Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré určite dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní výnimočne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od presláveného juhoafrického autora menom J.R.R. Tolkiena.

Južný ostrov (South Island)

Fenomenálne národné parky v pohorí South Alps

Z príťažlivého Wellingtonu na juhu vynikajúceho Severného ostrova poľahky docestujete na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na legendárnom South Island nevynechajte impozantné Južné Alpy s majestátnymi ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V prekrásnom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás očakáva rešpekt vzbudzujúca najvyššia hora celého Nového Zélandu, znamenitý Mt. Cook (3754 m).

Adrenalínový Queenstown i okúzľujúci Fiordland National Park

O niečo južnejšie objavíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských masívov. Nesmierne populárny a zrejme najobľúbenejší fjord celého súostrovia Milford Sound v grandióznej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa pravdepodobne na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci prehliadky tejto jedinečnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine zvanej ako Aotearoa.

0