VLetenky

Nový Zéland s Air China od 595 EUR

Milford Sound
Sugestívna panoráma Milford Sound na juhu South Island (foto: paul bica/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet do obdivuhodného Nového Zélandu máte šancu zrealizovať pri využití zaujímavého tarifu leteckej spoločnosti Air China v spolupráci s partnerskými aerolíniami zo Star Alliance (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do novozélandského mesta Auckland na Severnom Ostrove sa dajú kúpiť za 595 EUR s odletom zo švajčiarskej Ženevy a návratom do britského Londýna.

Tarifné podmienky stanovujú odlety do 26. marca 2016, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 30. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým počas kalendárnej (stredoeurópskej) zimy.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Nový Zéland nech bude napr. odlet zo Ženevy (GVA) dňa 30. decembra 2015 s návratom z Aucklandu (AKL) do Londýna (LON) dňa 11. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Ženeva – Auckland – Londýn za 595 EUR (30.12.2015-11.01.2016)
Ženeva – Auckland – Londýn za 628 EUR (rezervácia v SJ)

Doprava po Európe

Positioning flights do Švajčiarska

Najekonomickejšie letecké priblíženie do Ženevy možno uskutočniť s leteckou spoločnosťou Easy Jet z Budapešti či z Viedne (alebo prípadne z Prahy so Swiss International Air Lines).

Letecký prískok do Londýna

Pri leteckej doprave do Londýna sa dá profitovať z jeho vynikajúcej dostupnosti z nášho regiónu. Na londýnske letisko Luton docestujete za rozumný peniaz z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, kým Wizz Air obsluhuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, ponúka taktiež Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske low costové letisko Stansted doputujete Ryanair-om z Bratislavy a prakticky aj zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Na London Gatwick Intl Airport prevádzkuje letecké linky opäť (za trochu vyššiu cenu) britská aerolínia Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Nový Zéland

Fascinujúci Nový Zéland obývajú síce iba 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou takmer 270 tisíc km² sa rozprestiera na ploche približne 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. Aj keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám sa zaraďuje impresívny Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v príjemnom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov (North Island)

Úžasné mikroregióny s vulkanickou aktivitou

Vynikajúci Nový Zéland geograficky tvoria dve fantastické súostrovia – čarovný North Island a okúzľujúci South Island. Medzi “highlights” alebo najlepšie cestovateľské špeciality Severného ostrova sa nepochybne zaraďujú “horúca” maorská Rotorua s pohodovými termálnymi prameňmi či výnimočnými gejzírmi. Nesklame ani neďaleké príťažlivé Taupo v blízkosti skvelého rovnomenného jazera.

Nielen po stopách Lord of The Rings

Pokračovať možno do nemenej pútavého národného parku Tongariro National Park s pomerne aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), obávaným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a tajuplným Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré istotne dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní mimoriadne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od legendárneho juhoafrického autora menom J.R.R. Tolkiena.

Južný ostrov (South Island)

Geniálne národné parky v pohorí South Alps

Z pôvabného Wellingtonu na juhu excelentného Severného ostrova sa poľahky dopravíte na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na preslávenom South Island neobíďte majestátne Južné Alpy s impozantnými ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V nádhernom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás čaká rešpekt vzbudzujúca najvyššia hora celého Nového Zélandu, famózny Mt. Cook (3754 m).

Adrenalínový Queenstown i očarujúci Fiordland National Park

O niečo južnejšie odhalíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských scenérií. Neskutočne obľúbený a pravdepodobne najpopulárnejší fjord celého súostrovia Milford Sound v grandióznej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa zrejme na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci prehliadky tejto unikátnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine nazývanej ako Aotearoa.

0