VLetenky

Novozélandský South Island s China Southern Airlines od 827 EUR

South Island
Panoráma Milford Sound na juhozápade Južného ostrova (foto: Long Zheng/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestu na obdivuhodný novozélandský South Island možno zrealizovať s ponukou spoločnosti China Southern Airlines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy a z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do novozélandského mesta Christchurch (Južný ostrov) sú v predaji za 827 EUR s odletom zo pražského leteckého prístavu. V cene 882 EUR možno letieť aj z viedenského letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 30.12.2015.-15.01.2016 a 01.03.-31.03.2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 30. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v priebehu marca 2016.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na South Island nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 2. marca s návratom z Christchurch (CHC) dňa 16. marca 2016 (od 827 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky na Južný ostrov môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 2. marca s návratom z Christchurch (CHC) dňa 16. marca 2016 (od 870 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Christchurch za 827 EUR (02.03.-16.03.2016)
Praha – Christchurch za 882 EUR (rezervácia v NJ)

Viedeň – Christchurch za 870 EUR (02.03.-16.03.2016)
Viedeň – Christchurch za 925 EUR (rezervácia v NJ)

Nový Zéland

Fascinujúci Nový Zéland obývajú síce iba 4,4 milióny obyvateľov, avšak s rozlohou takmer 270 tisíc km² sa rozprestiera na ploche približne 5,5x väčšej ako celé územie Slovenska. Aj keď k najľudnatejším mestským aglomeráciám sa zaraďuje impresívny Auckland (1,5 mil.), hlavné mesto a administratívne centrum krajiny nájdete v príjemnom Wellingtone na juhu North Island.

Severný ostrov (North Island)

Úžasné mikroregióny s vulkanickou aktivitou

Vynikajúci Nový Zéland geograficky tvoria dve fantastické súostrovia – čarovný North Island a okúzľujúci South Island. Medzi “highlights” alebo najlepšie cestovateľské špeciality Severného ostrova nepochybne patria “horúca” maorská Rotorua s pohodovými termálnymi prameňmi či výnimočnými gejzírmi. Nesklame ani neďaleké príťažlivé Taupo pri skvelom rovnomennom jazere.

Nielen po stopách Lord of The Rings

Pokračovať sa dá do nemenej pútavého národného parku Tongariro National Park s pomerne aktívnymi vulkánmi Mt. Tongariro (1987 m), obávaným Mt. Ngauruhoe (2291 m) a tajuplným Mt. Ruapehu (2797 m), ktoré istotne dobre poznáte z kvalitných filmových spracovaní mimoriadne prepracovanej trilógie Pán prsteňov od legendárneho juhoafrického autora menom J.R.R. Tolkiena.

Južný ostrov (South Island)

Geniálne národné parky v pohorí South Alps

Z pôvabného Wellingtonu na juhu výborného Severného ostrova poľahky docestujete na sever ešte krajšieho Južného ostrova. Na preslávenom South Island neobíďte majestátne Južné Alpy s impozantnými ľadovcovými oblasťami Franz Josef Glacier a Fox Glacier v scénickom Westland National Park. V nádhernom susednom národnom parku Aoraki National Park Vás čaká rešpekt vzbudzujúca najvyššia hora celého Nového Zélandu, famózny Mt. Cook (3754 m).

Adrenalínový Queenstown i očarujúci Fiordland National Park

O niečo južnejšie odhalíte “hlavné mesto adrenalínu” Queenstown s doslova dych berúcou panorámou okolitých horských scenérií. Neskutočne obľúbený a pravdepodobne najpopulárnejší fjord celého súostrovia Milford Sound v grandióznej oblasti Fiordland National Park (nachádzajúci sa zrejme na každej pohľadnici z Nového Zélandu), môže byť vyvrcholením Vášho programu v rámci prehliadky tejto unikátnej krajiny v ďalekej Oceánii – v domorodej maorčine nazývanej ako Aotearoa.

0