VLetenky

Nová Kaledónia s Qatar Airways od 1111 EUR

Amédée lighthouse
Koralový ostrovček Îlot Amédée pri Nouméa (foto: Kimberleyyy2910/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Tichomorské súostrovie Nová Kaledónia v Oceánii máte príležitosť navštíviť vďaka spoločnosti Qatar Airways (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na francúzsku Novú Kaledóniu (do Nouméa) kúpite za 1111 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.09.-26.10., 30.10.-11.12.2019, 09.01.-01.04. a 17.04.-31.05.2020, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 24. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu septembra 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Novú Kaledóniu nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 7. septembra s návratom z Nouméa (NOU) dňa 23. septembra 2019.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Nouméa za 1111 EUR (07.09.-23.09.2019)

BUD-NOU
Budapešť, Maďarsko – Nouméa, Nová Kaledónia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nová Kaledónia

Znamenitá Nová Kaledónia, francúzsky zámorský department v Oceánii, Vás očakáva v pacifickej Melanézii v oblasti Koralového mora. Rozprestiera sa v tropickom pásme medzi austrálskym kontinentom, položeným asi 1200 km na západ a exotickým “vedľajším” súostrovím Vanuatu. Na jej území s rozlohou viac ako 18 tisíc km² žije okolo štvrť milióna obyvateľov – pôvodní Kanakovia, potomkovia francúzskych usadlíkov aj prisťahovalci z rôznych kútov Polynézie a Ázie.

Fascinujúce ostrovy

Tento famózny mikroregión sa delí do viacerých ostrovných skupín, situovaných okolo hlavného ostrova Grande Terre (jedného z najrozľahlejších v celej Oceánii). Smerom na juh nájdete nádherný Île des Pins (Isle of Pines), pokrytý borovicovými porastmi i majestátnymi palmami. Prekrásne Îles Loyauté (Loyalty Islands) Vás čakajú východne od magickej Grande Terre. Príťažlivé súostrovie Belep v severnej časti a odľahlé Chesterfield Islands na západe tvoria zvyšné ostrovné skupiny.

Gigantický New Caledonia Barrier Reef

Fenomenálny New Caledonia Barrier Reef s dĺžkou okolo 1500 km, “obkľučujúci” Grande Terre a Île des Pins, patrí k najväčším a najimpresívnejším svojho druhu na modrej planéte. Tento grandiózny prírodný fenomén, mimochodom celkom oprávnene pamiatka svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, pokrýva obrovskú plochu s veľkosťou okolo 24 tisíc km² a priemernou hĺbkou okolo 30 m.

Príjemné plážové i čarovné horské scenérie

Lákavá Nouméa – pulzujúce hlavné mesto Novej Kaledónie, umiestnené v južnej partii Grande Terre, Vás poteší čarovnými lagúnami i atraktívnymi plážami. Fantastické piesočnaté morské pláže sa však objavujú prakticky v celom súostroví a na hlavnom ostrove Grande Terre si prídu na svoje naviac aj milovníci dramatických horských panorám a súčasne priaznivci pešej turistiky.

Unikátna zvieracia aj rastlinná ríša

Excelentná Nová Kaledónia sa popri tom vyznačuje takisto pozoruhodnou flórou a jedinečnou faunou. K jedným z najpozoruhodnejších a zrejme i najinteligentnejším zástupcom vtáčej ríše na svete vôbec sa radí miestna “Novokaledónska vrana” (New Caledonian Crow), používajúca pokročilé techniky pri výrobe a úprave rozličných nástrojov (hlavne za účelom ľahšieho získania potravy).

0

Add a Comment