VLetenky

Nová Kaledónia s Finnair za 1185 EUR

Spoznať čaro nádherného súostrovia Nová Kaledónia v Oceánii máte príležitosť s leteckou spoločnosťou Finnair v spolupráci s kaledónskymi Aircalin (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky na francúzsku Novú Kaledóniu máte možnosť kúpiť za 1185 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. novembra do 14. júla, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do vyčerpania voľných termínov. Reálna dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine je od januára do júla 2013.

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky na Novú Kaledóniu môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 24. januára a návrat z Nouméa (NOU) dňa 12. februára 2013.

Nová Kaledónia, francúzsky zámorský department v Oceánii, sa rozprestiera v pacifickej Melanézii v oblasti Koralového mora. Rozkladá sa v tropickom pásme medzi austrálskym kontinentom, nachádzajúcim sa asi 1200 km západne a exotickým “vedľajším” súostrovím Vanuatu. Na jej území s rozlohou vyše 18 tisíc km² žije okolo štvrť milióna obyvateľov (pôvodní Kanakovia, potomkovia francúzskych usadlíkov i prisťahovalci z rôznych kútov Polynézie a Ázie).

Toto francúzske zámorské územie sa rozdeľuje do viacerých ostrovných skupín ležiacich okolo hlavného ostrovu Grande Terre (jedného z najväčších v celej Oceánii). Smerom na juh sa rozkladá prekrásny Île des Pins (Isle of Pines), pokrytý borovicovými porastmi i impozantnými palmami. Nádherné Îles Loyauté (Loyalty Islands) nájdete na východ od magickej Grande Terre. Atraktívne súostrovie Belep v severnej časti a odľahlé Chesterfield Islands na západe tvoria zvyšné ostrovné skupiny. New Caledonia Barrier Reef s dĺžkou okolo 1500 km, obkolesujúci Grande Terre a Île des Pins, sa zaraďuje k najväčším a najpôsobivejším svojho druhu na svete.

Nouméa – hlavné mesto Novej Kaledónie, umiestnené v južnej časti Grande Terre, Vás poteší čarovnými lagúnami i atraktívnymi plážami. Fascinujúce piesočnaté morské pláže sa však objavujú prakticky v celom súostroví a na hlavnom ostrove Grande Terre si prídu na svoje i milovníci príťažlivých horských scenérií. Nová Kaledónia sa popri tom vyznačuje taktiež pozoruhodnou flórou a unikátnou faunou. K jedným z najzaujímavejších a pravdepodobne i najinteligentnejším zástupcom vtáčej ríše na svete vôbec patrí miestna “Novokaledónska vrana” (New Caledonian Crow), používajúca pokročilé techniky pri výrobe a úprave rôznych nástrojov (najmä za účelom ľahšieho získania potravy).

Rezervácia letenky v EUR: Budapešť – Nouméa (Nová Kaledónia) za 1185 EUR
Rezervácia letenky v CZK: Budapešť – Nouméa (Nová Kaledónia) za 30209 CZK

0