VLetenky

Nová Kaledónia s Finnair od 1027 EUR

Odhaliť čaro excelentného súostrovia Nová Kaledónia v ďalekej Oceánii máte šancu s leteckou spoločnosťou Finnair v spolupráci s “kaledónskymi” Aircalin (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na francúzsku Novú Kaledóniu sa predávajú za 1403 USD (alebo v prepočte cca 1027 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska (a za príplatok aj z Budapešti). Tarifné podmienky stanovujú odlety do 30. júna 2014, min. dobu pobytu 6 dní/sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do vyčerpania voľných termínov. Reálna dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v období od marca do júna 2014.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky na Novú Kaledóniu nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 12. apríla s návratom z francúzskeho mesta Nouméa (NOU) dňa 12. mája 2014.

Rezervácia letenky:
Praha – Nouméa za 1403 USD (12.04.-12.05.2014)

Nová Kaledónia

Znamenitá Nová Kaledónia, francúzsky zámorský department v Oceánii, Vás očakáva v pacifickej Melanézii v oblasti Koralového mora. Rozprestiera sa v tropickom pásme medzi austrálskym kontinentom, položeným asi 1200 km západne a exotickým “vedľajším” súostrovím Vanuatu. Na jej území s rozlohou viac ako 18 tisíc km² žije okolo štvrť milióna obyvateľov (pôvodní Kanakovia, potomkovia francúzskych usadlíkov i prisťahovalci z rôznych kútov Polynézie a Ázie).

Fascinujúce ostrovy a gigantický New Caledonia Barrier Reef

Toto famózne francúzske zámorské územie sa delí do viacerých ostrovných skupín, situovaných okolo hlavného ostrovu Grande Terre (jedného z najväčších v celej Oceánii). Smerom na juh nájdete nádherný Île des Pins (Isle of Pines), pokrytý borovicovými porastmi aj majestátnymi palmami. Čarokrásne Îles Loyauté (Loyalty Islands) Vás čakajú na východ od magickej Grande Terre. Príťažlivé súostrovie Belep v severnej časti a odľahlé Chesterfield Islands na západe tvoria zvyšné ostrovné skupiny. New Caledonia Barrier Reef s dĺžkou okolo 1500 km, “obkľučujúci” Grande Terre a Île des Pins, patrí k najväčším a najimpresívnejším svojho druhu na svete.

Príjemné plážové i kúzelné horské scenérie

Atraktívna Nouméa – hlavné mesto Novej Kaledónie, umiestnené v južnej partii Grande Terre, Vás poteší kúzelnými lagúnami i lákavými plážami. Fantastické piesočnaté morské pláže sa však objavujú prakticky v celom súostroví a na hlavnom ostrove Grande Terre si prídu na svoje aj milovníci dramatických horských scenérií. Nová Kaledónia sa popri tom vyznačuje takisto pozoruhodnou flórou a jedinečnou faunou. K jedným z najpútavejších a zrejme aj najinteligentnejším zástupcom vtáčej ríše na svete vôbec sa radí miestna “Novokaledónska vrana” (New Caledonian Crow), používajúca pokročilé techniky pri výrobe a úprave rôznych nástrojov (najmä za účelom ľahšieho získania potravy).

0