VLetenky

Nová Kaledónia s British Airways od 907 EUR

Kuto Bay
Koralový ostrovček Îlot Amédée pri Nouméa (foto: Ftissantier/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Objaviť tichomorské súostrovie Nová Kaledónia v Oceánii máte príležitosť vďaka spoločnosti British Airways (v spolupráci s partnerskými dopravcami) z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na francúzsku Novú Kaledóniu (do Nouméa) sa predávajú za 1048 USD (alebo v prepočte cca 907 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 09.01.-28.03., 15.04.-15.07. a 11.08.-07.12.2019, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2019.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Novú Kaledóniu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. marca s návratom z francúzskeho mesta Nouméa (NOU) dňa 18. marca 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nouméa za 1048 USD / 907 EUR (11.03.-18.03.2019)

VIE-NOU
Viedeň, Rakúsko – Nouméa, Nová Kaledónia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nová Kaledónia

Famózna Nová Kaledónia, francúzsky zámorský department v Oceánii, Vás čaká v pacifickej Melanézii v oblasti Koralového mora. Rozkladá sa v tropickom pásme medzi austrálskym kontinentom, situovaným asi 1200 km na západ a exotickým “vedľajším” súostrovím Vanuatu. Na jej území s rozlohou vyše 18 tisíc km² žije okolo štvrť milióna obyvateľov – pôvodní Kanakovia, potomkovia francúzskych usadlíkov i prisťahovalci z rozličných kútov Polynézie a Ázie.

Fantastické ostrovy

Tento znamenitý mikroregión sa rozdeľuje do viacerých ostrovných skupín, položených okolo hlavného ostrova Grande Terre (jedného z najrozľahlejších v celej Oceánii). Smerom na juh nájdete prekrásny Île des Pins (Isle of Pines), pokrytý borovicovými porastmi aj impozantnými palmami. Nádherné Îles Loyauté (Loyalty Islands) Vás očakávajú východne od dramatickej Grande Terre. Pôvabné súostrovie Belep v severnej partii a odľahlé Chesterfield Islands na západe vytvárajú zvyšné ostrovné skupiny.

Gigantický New Caledonia Barrier Reef

Geniálny New Caledonia Barrier Reef s dĺžkou okolo 1500 km, “obkľučujúci” Grande Terre a Île des Pins, patrí k najväčším a najpôsobivejším svojho druhu na našej planéte. Tento grandiózny prírodný fenomén, mimochodom vcelku oprávnene pamiatka svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, pokrýva obrovskú plochu s veľkosťou okolo 24 tisíc km² a priemernou hĺbkou okolo 30 m.

Pohodové plážové i čarovné horské scenérie

Pútavá Nouméa – rušné hlavné mesto Novej Kaledónie, umiestnené v južnej časti Grande Terre, Vás poteší kúzelnými lagúnami aj atraktívnymi plážami. Fascinujúce piesočnaté morské pláže sa však objavujú prakticky v celom súostroví a na hlavnom ostrove Grande Terre si prídu na svoje navyše i milovníci magických horských panorám a zároveň fanúšikovia pešej turistiky.

Jedinečná zvieracia i rastlinná ríša

Excelentná Nová Kaledónia sa popri tom vyznačuje taktiež pozoruhodnou flórou a unikátnou faunou. K jedným z najpozoruhodnejších a pravdepodobne aj najinteligentnejším zástupcom vtáčej ríše na svete vôbec sa zaraďuje miestna “Novokaledónska vrana” (New Caledonian Crow), používajúca pokročilé techniky pri výrobe a úprave rôznych nástrojov (najmä za účelom ľahšieho získania potravy).

0