VLetenky

Nová Kaledónia s British Airways od 1069 EUR

Kuto Bay
Fotogenický tropický ostrov Île des Pins (foto: Bahnfrend/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Odhaliť čaro grandiózneho súostrovia Nová Kaledónia v ďalekej Oceánii máte možnosť so spoločnosťou British Airways (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na francúzsku Novú Kaledóniu sa predávajú za 1069 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 4. apríla do 16. júna 2016, min. dobu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj 15. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä s odletom na konci apríla / návratom v máji 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Novú Kaledóniu môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 26. apríla s návratom z francúzskeho mesta Nouméa (NOU) dňa 10. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Nouméa za 1069 EUR (26.04.-10.05.2016)
Praha – Nouméa za 29065 CZK (rezervácia v ČJ)

Nová Kaledónia

Znamenitá Nová Kaledónia, francúzsky zámorský department v Oceánii, Vás očakáva v pacifickej Melanézii v oblasti Koralového mora. Rozprestiera sa v tropickom pásme medzi austrálskym kontinentom, položeným asi 1200 km západne a exotickým “vedľajším” súostrovím Vanuatu. Na jej území s rozlohou viac ako 18 tisíc km² žije okolo štvrť milióna obyvateľov – pôvodní Kanakovia, potomkovia francúzskych usadlíkov aj prisťahovalci z rôznych kútov Polynézie a Ázie.

Fascinujúce ostrovy

Tento famózny mikroregión sa delí do viacerých ostrovných skupín, situovaných okolo hlavného ostrova Grande Terre (jedného z najrozľahlejších v celej Oceánii). Smerom na juh nájdete nádherný Île des Pins (Isle of Pines), pokrytý borovicovými porastmi i majestátnymi palmami. Prekrásne Îles Loyauté (Loyalty Islands) Vás čakajú východne od magickej Grande Terre. Príťažlivé súostrovie Belep v severnej časti a odľahlé Chesterfield Islands na západe tvoria zvyšné ostrovné skupiny.

Obrovitý New Caledonia Barrier Reef

Fenomenálny New Caledonia Barrier Reef s dĺžkou okolo 1500 km, “obkľučujúci” Grande Terre a Île des Pins, patrí k najväčším a najimpresívnejším svojho druhu na našej zemeguli. Tento obdivuhodný prírodný fenomén, mimochodom celkom oprávnene pamiatka svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, pokrýva gigantickú plochu s veľkosťou okolo 24 tisíc km² a priemernou hĺbkou okolo 30 m.

Príjemné plážové i kúzelné horské scenérie

Lákavá Nouméa – pulzujúce hlavné mesto Novej Kaledónie, umiestnené v južnej partii Grande Terre, Vás poteší čarovnými lagúnami i atraktívnymi plážami. Fantastické piesočnaté morské pláže sa však objavujú prakticky v celom súostroví a na hlavnom ostrove Grande Terre si prídu na svoje naviac aj milovníci dramatických horských scenérií a súčasne priaznivci pešej turistiky.

Unikátna zvieracia i rastlinná ríša

Excelentná Nová Kaledónia sa popri tom vyznačuje takisto pozoruhodnou flórou a jedinečnou faunou. K jedným z najpozoruhodnejších a zrejme aj najinteligentnejším zástupcom vtáčej ríše na svete vôbec sa radí miestna “Novokaledónska vrana” (New Caledonian Crow), používajúca pokročilé techniky pri výrobe a úprave rozličných nástrojov (predovšetkým za účelom ľahšieho získania potravy).

0