VLetenky

Nová Kaledónia s British Airways od 1026 EUR

New Caledonia
Fotogenický tropický ostrov Île Maré v súostroví Îles Loyauté (foto: bruno moure/Flickr/CC BY 2.0)

Objaviť kúzlo obdivuhodného súostrovia Nová Kaledónia v ďalekej Oceánii možno so spoločnosťou British Airways (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na francúzsku Novú Kaledóniu kúpite za 8553 HKD (alebo v prepočte cca 1026 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 20. augusta do 30. novembra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 5. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v období od konca októbra do polovice novembra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Novú Kaledóniu môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 29. októbra s návratom z francúzskeho mesta Nouméa (NOU) dňa 9. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Nouméa za 8553 HKD (29.10.-09.11.2015)

Nová Kaledónia

Famózna Nová Kaledónia, francúzsky zámorský department v Oceánii, Vás čaká v pacifickej Melanézii v oblasti Koralového mora. Rozkladá sa v tropickom pásme medzi austrálskym kontinentom, situovaným asi 1200 km na západ a exotickým “vedľajším” súostrovím Vanuatu. Na jej území s rozlohou vyše 18 tisíc km² žije okolo štvrť milióna obyvateľov – pôvodní Kanakovia, potomkovia francúzskych usadlíkov i prisťahovalci z rozličných kútov Polynézie a Ázie.

Fantastické ostrovy

Tento znamenitý mikroregión sa rozdeľuje do viacerých ostrovných skupín, položených okolo hlavného ostrova Grande Terre (jedného z najrozľahlejších v celej Oceánii). Smerom na juh nájdete prekrásny Île des Pins (Isle of Pines), pokrytý borovicovými porastmi aj impozantnými palmami. Nádherné Îles Loyauté (Loyalty Islands) Vás očakávajú na východ od dramatickej Grande Terre. Pôvabné súostrovie Belep v severnej partii a odľahlé Chesterfield Islands na západe vytvárajú zvyšné ostrovné skupiny.

Gigantický New Caledonia Barrier Reef

Geniálny New Caledonia Barrier Reef s dĺžkou okolo 1500 km, “obkľučujúci” Grande Terre a Île des Pins, patrí k najväčším a najpôsobivejším svojho druhu na našej modrej planéte. Tento grandiózny prírodný fenomén, mimochodom celku oprávnene pamiatka svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, pokrýva obrovitú plochu s veľkosťou okolo 24 tisíc km² a priemernou hĺbkou okolo 30 m.

Pohodové plážové i čarovné horské scenérie

Pútavá Nouméa – rušné hlavné mesto Novej Kaledónie, umiestnené v južnej časti Grande Terre, Vás poteší čarovnými lagúnami i atraktívnymi plážami. Fascinujúce piesočnaté morské pláže sa však objavujú prakticky v celom súostroví a na hlavnom ostrove Grande Terre si prídu na svoje navyše i milovníci magických horských scenérií a zároveň fanúšikvia pešej turistiky.

Jedinečná zvieracia i rastlinná ríša

Výborná Nová Kaledónia sa popri tom vyznačuje taktiež pozoruhodnou flórou a unikátnou faunou. K jedným z najpútavejších a pravdepodobne aj najinteligentnejším zástupcom vtáčej ríše na svete vôbec sa zaraďuje miestna “Novokaledónska vrana” (New Caledonian Crow), používajúca pokročilé techniky pri výrobe a úprave rôznych nástrojov (predovšetkým za účelom ľahšieho získania potravy).

0