VLetenky

Nórsky Ålesund s Norwegian Air Shuttle od 132 EUR

Cesta trollov
Nebezpečná západonórska Trollstigen alias “Cesta trollov” (foto: Giuseppe Milo/Flickr/CC BY 2.0)

Spoznať nórske fjordy (aj v rámci “predĺženého víkendu” na začiatku letného obdobia) máte možnosť vďaka ponuke škandinávskej leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Ålesundu sa predávajú za 132 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Za rovnakú sumu možno letieť aj do mesta Molde.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice januára do začiatku júna a od konca augusta do konca októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu lebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 8. júna (piatok) a návrat z nórskeho Ålesundu (AES) dňa 10. júna 2018 (nedeľa).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 8. júna (piatok) a návrat z nórskeho Molde (MOL) dňa 10. júna 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Praha – Ålesund za 132 EUR (08.06.-10.06.2018)
Praha – Molde za 132 EUR (08.06.-10.06.2018)

Ålesund a širšie okolie

Pôvabný Ålesund Vás očakáva v excelentnom Møre og Romsdal pri dramatickom pobreží Atlantického oceánu (alebo Nórskeho mora) zhruba 250 km severne od Bergenu a približne taká istá vzdialenosť ho oddeľuje i od Trondheimu, ktorý sa nachádza smerom na severovýchod. Ako základňa na výlety do severnej časti Møre og Romsdal poslúži čarovné prímorské mesto Molde.

Úžasný Geirangerfjorden a nebezpečná Trollstigen

Samotný Ålesund sa zaraďuje k vhodným východiskovým bodom k skvelému Geirangerfjorden, v ktorom istotne nevynechajte fantastický vodopád “Sedem sestier”. Medzi majestátnym Storfjorden, do ktorého toto dych berúce údolie ľadovcového pôdu ústi a malebným mestečkom Åndalsnes nájdete neskutočne dramatickú Trollstigen. Svetoznáma “Cesta trollov” sa zarezáva do prudkého svahu jedenástimi ostrými zákrutami, pričom priemerný sklon sa pohybuje okolo 9%. Zimné i letné (takmer celoročné) lyžovanie máte šancu “ochutnať” v pôsobivej lokalite Stryn.

Romsdalen so zlovestnou hradbou Trollveggen

V oblasti Vás čaká i pozoruhodný Romsdalsfjorden, plynulo prechádzajúci do rovnomenného údolia Romsdalen s riekou Rauma a 114 km dlhou železničkou Raumabanen medzi Åndalsnes a Dombås (659 m). Hlbokú dolinu Romsdalen stráži hradba masívu Trollveggen s najvyšším vrchom Store Trolltind (1788 m), ktorého temer 1700 m vysoká stena patrí k najvyšším v Európe.

0