VLetenky

Nórsky Ålesund s Norwegian Air Shuttle od 102 EUR

Trollstigen
Nebezpečná Trollstigen alias “Cesta trollov” (foto: ThartmannWiki/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Atraktívne nórske fjordy si máte možnosť pozrieť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Ålesundu sú v predaji za 102 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas júna 2021 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. júna a návrat z nórskeho Ålesundu (AES) dňa 14. júna 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ålesund za 102 EUR (09.06.-14.06.2021)

VIE-AES
Viedeň, Rakúsko – Ålesund, Nórsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ålesund a širšie okolie

Pôvabný Ålesund Vás očakáva v excelentnom Møre og Romsdal pri dramatickom pobreží Atlantického oceánu (alebo Nórskeho mora) zhruba 250 km severne od Bergenu a približne taká istá vzdialenosť ho oddeľuje aj od Trondheimu, ktorý sa nachádza smerom na severovýchod. Ako základňa na výlety do severnej časti Møre og Romsdal poslúži čarovné prímorské mesto Molde.

Úžasný Geirangerfjorden a nebezpečná Trollstigen

Samotný Ålesund sa zaraďuje k vhodným východiskovým bodom k skvelému Geirangerfjorden, v ktorom istotne nevynechajte fantastický vodopád “Sedem sestier”. Medzi majestátnym Storfjorden, do ktorého toto dych berúce údolie ľadovcového pôdu ústi a malebným mestečkom Åndalsnes nájdete nesmierne dramatickú Trollstigen. Legendárna “Cesta trollov” sa zarezáva do prudkého svahu jedenástimi ostrými zákrutami, pričom priemerný sklon sa pohybuje okolo 9%. Zimné i letné (takmer celoročné) lyžovanie máte šancu “ochutnať” v pôsobivej lokalite Stryn.

Romsdalen so zlovestnou hradbou Trollveggen

V oblasti Vás čaká i pozoruhodný Romsdalsfjorden, plynulo prechádzajúci do rovnomenného údolia Romsdalen s riekou Rauma a 114 km dlhou železničkou Raumabanen medzi Åndalsnes a Dombås (659 m). Hlbokú dolinu Romsdalen stráži hradba masívu Trollveggen s najvyšším vrchom Store Trolltind (1788 m), ktorého takmer 1700 m vysoká stena patrí k najvyšším v Európe.

0