VLetenky

Nórsky Ålesund s KLM od 133 EUR

Aspøy
Nórske mesto Ålesund (foto: Micha Krautwasser/Micha221 /Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Uvidieť nórske fjordy (aj na začiatku letného obdobia) máte šancu pri využití ponuky holandskej aerolínie KLM z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do nórskeho mesta Ålesund kúpite za 133 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 21.03.-14.06. a 15.09.2018-20.03.2019, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do Aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v čase od konca apríla do polovice júna a od polovice septembra 2018 do polovice februára 2019.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 8. júna (piatok) a návrat z nórskeho Ålesundu (AES) dňa 12. júna 2018 (utorok).

Rezervácia letenky:
Praha – Ålesund za 133 EUR (08.06.-12.06.2018)

PRG-AES
Praha, Česká republika – Ålesund, Nórsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ålesund a širšie okolie

Príťažlivý Ålesund Vás čaká v excelentnom Møre og Romsdal pri magickom pobreží Atlantického oceánu (alebo Nórskeho mora) približne 250 km severne od Bergenu a zhruba rovnaká vzdialenosť ho delí aj od Trondheimu, ktorý sa nachádza smerom na severovýchod. Ako základňa na výlety do severnej partie Møre og Romsdal poslúži kúzelné prímorské mesto Molde.

Skvelý Geirangerfjorden a nebezpečná Trollstigen

Samotný Ålesund sa radí k výhodným východiskovým bodom k úžasnému Geirangerfjorden, v ktorom určite neobíďte fascinujúci vodopád “Sedem sestier”. Medzi impozantným Storfjorden, do ktorého toto dych berúce údolie ľadovcového pôdu ústi a malebným mestečkom Åndalsnes nájdete nesmierne magickú Trollstigen. Legendárna “Cesta trollov” sa zarezáva do prudkého svahu jedenástimi ostrými zákrutami, pričom priemerný sklon sa pohybuje okolo 9%. Zimné aj letné (skoro celoročné) lyžovanie máte príležitosť “ochutnať” v impresívnej lokalite Stryn.

Romsdalen so zlovestnou hradbou Trollveggen

V oblasti Vás očakáva aj pozoruhodný Romsdalsfjorden, plynulo prechádzajúci do rovnomenného údolia Romsdalen s riekou Rauma a 114 km dlhou železničkou Raumabanen medzi Åndalsnes a Dombås (659 m). Hlbokú dolinu Romsdalen stráži hradba masívu Trollveggen s najvyšším vrchom Store Trolltind (1788 m), ktorého takmer 1700 m vysoká stena patrí k najvyšším v Európe.

0