VLetenky

Nórsky Ålesund s Air Baltic od 150 EUR

Trollstigen
Nebezpečná Trollstigen alias “Cesta trollov” (foto: Stefan Krause/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Vzhliadnuť nádherné nórske fjordy (aj v priebehu letných prázdnin) máte príležitosť aj zásluhou ponuky leteckej spoločnosti Air Baltic (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Ålesundu kúpite za 150 EUR s odletom z Viedne. Tarifné podmienky určujú cesty od 1. mája do 24. októbra 2015 a predaj do 11. marca. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 14. augusta a návrat z nórskeho Ålesundu (AES) dňa 21. (16.) augusta 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ålesund za 150 EUR (14.08.-21.08.2015)
Viedeň – Ålesund za 169 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Ålesund za 4623 CZK (rezervácia v ČJ)

Ålesund a širšie okolie

Príťažlivý Ålesund Vás čaká v excelentnom Møre og Romsdal pri magickom pobreží Atlantického oceánu (alebo Nórskeho mora) približne 250 km severne od Bergenu a zhruba taká istá vzdialenosť ho delí aj od Trondheimu, ktorý sa nachádza smerom na severovýchod. Ako základňa na výlety do severnej partie Møre og Romsdal poslúži kúzelné prímorské mesto Molde.

Skvelý Geirangerfjorden a nebezpečná Trollstigen

Samotný Ålesund sa radí k výhodným východiskovým bodom k úžasnému Geirangerfjorden, v ktorom určite neobíďte fascinujúci vodopád “Sedem sestier”. Medzi impozantným Storfjorden, do ktorého toto dych berúce údolie ľadovcového pôdu ústi a malebným mestečkom Åndalsnes nájdete neskutočne magickú Trollstigen. Preslávená “Cesta trollov” sa zarezáva do prudkého svahu jedenástimi ostrými zákrutami, pričom priemerný sklon sa pohybuje okolo 9%. Zimné aj letné (skoro celoročné) lyžovanie máte príležitosť “ochutnať” v impresívnej lokalite Stryn.

Romsdalen so zlovestnou hradbou Trollveggen

V oblasti Vás očakáva aj pozoruhodný Romsdalsfjorden, plynulo prechádzajúci do rovnomenného údolia Romsdalen s riekou Rauma a 114 km dlhou železničkou Raumabanen medzi Åndalsnes a Dombås (659 m). Hlbokú dolinu Romsdalen stráži hradba masívu Trollveggen s najvyšším vrchom Store Trolltind (1788 m), ktorého skoro 1700 m vysoká stena patrí k najvyšším v Európe.

0