VLetenky

Nórske Tromsø s Norwegian Air Shuttle od 157 EUR

Tromsvik
Panoráma severonórskeho ostrova Kvaløya neďaleko Tromsø (foto: Lars Tiede/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu severného Nórska (na začiatku teplejšieho obdobia) sa máte možnosť vypraviť so škandinávskou leteckou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Tromsø (v rovnomennom severonórskom regióne Troms) sú v predaji za 157 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do severného Nórska nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 25. apríla (streda) s návratom z nórskeho Tromsø (TOS) dňa 29. apríla 2018 (nedeľa).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Tromsø za 157 EUR (25.04.-29.04.2018 / streda – nedeľa)

VIE-TOS
Viedeň, Rakúsko – Tromsø, Nórsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tromsø a severné Nórsko

Excelentný severonórsky región Troms Vás čaká medzi najsevernejšou nórskou oblasťou Finnmark a smerom na juh ležiacim Nordland(om). Príjemné 70-tisícové Tromsø – druhé najľudnatejšie sídlo za severným polárnym kruhom (po ruskom Murmansku) a administratívno-politické centrum tohto pohodového okrsku toho istého názvu, nájdete na pôvabnom ostrove Tromsøya (asi 350 km za “arctic circle”). Z pevninou ho spája most Tromsøbrua v juhovýchodnej časti, zatiaľ čo na severozápad cez Sandnessundbrua sa dostanete na hornatý ostrov Kvaløya (Store Blåmann, 1044 m).

Výborné Tromsø

K dominantám Tromsø patrí architektonicky pomerne pútavá svätyňa “Arctic Cathedral” (Tromsdalen kirke alias Ishavskatedralen). Neobíďte vynikajúce Polar Museum, dokumentujúce odvážne arktické výpravy dobrodruhov ako Roald Amundsen či Fridtjof Nandsen, ktorí z týchto končín podnikali svoje polárnicke cesty nielen na Severný pól (vzdialený okolo 2200 km).

Dramatická severonórska panoráma

Prekrásny výhľad na Tromsø s okolím si vychutnáte z lanovky Fjellheisen na trase z Tromsdalen (50 m) na Storsteinen/Fløya (421 m). V teplejšom období skúste pokračovať na populárny Tromsdalstinden (1238 m). Fanúšikovia hôr a pešej turistiky si prídu na svoje aj v pohorí Lyngen Alps alias Lyngenalpene (Jiekkevarre – 1833 m) s nádhernou ostrou pyramídou Piggtind (1505 m).

Obľúbený Nordkapp, skvelé Lofoty a Vesterály alebo magické Špicbergy?

Za návštevu určite stojí aj legendárny Nordkapp v susednom Finnmark, pokladaný za najsevernejšie miesto európskej pevniny. Pokiaľ sa vyberiete opačným smerom (t.j. viacmenej na juh), natrafíte (v Nordlande) na nádherné súostrovie Lofoty a Vesterály. Obdivovateľov drsnej krásy Arktídy určite okúzlia mysteriózne Špicbergy (dostupné z Tromsø Airport so SAS Scandinavian Airlines).

0