VLetenky

Nórske Tromsø s Norwegian Air Shuttle od 155 EUR

Aurora Borealis
Geniálna Aurora borealis za polárnym kruhom pri Tromsø (foto: Gunnar Hildonen/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen za pozorovaním fenoménu zvaného “Aurora borealis” máte možnosť vyraziť do severného Nórska so škandinávskou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do Tromsø v rovnomennom severonórskom regióne Troms sa dajú kúpiť za 155 EUR s odletom z poľského Krakova. V cene 162 EUR možno letieť takisto z českej Prahy, za 167 EUR doletíte z maďarskej Budapešti a za letenky z rakúskej Viedne zaplatíte 173 EUR.

Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (v závislosti od konkrétneho zvoleného odletového miesta) predovšetkým v priebehu prvého kvartálu roku 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do severného Nórska nech bude napr. odlet z Krakova (KRK) dňa 2. marca s návratom z nórskeho Tromsø (TOS) dňa 9. marca 2015.

Rezervácia leteniek:
Krakov – Tromsø za 155 EUR (02.03.-09.03.2016)
Praha – Tromsø za 162 EUR (02.03.-09.03.2016)
Budapešť – Tromsø za 167 EUR (02.03.-08.03.2016)
Viedeň – Tromsø za 173 EUR (02.03.-09.03.2016)

Tromsø a severné Nórsko

Výborný severonórsky región Troms Vás očakáva medzi najsevernejšou nórskou oblasťou Finnmark a smerom na juh ležiacim Nordland(om). Pohodové 70-tisícové Tromsø – druhé najľudnatejšie sídlo za severným polárnym kruhom (po ruskom Murmansku) a administratívno-politické centrum tohto príjemného okrsku rovnakého názvu, nájdete na príťažlivom ostrove Tromsøya (asi 350 km za “arctic circle”). Z pevninou ho spája pôsobivý most Tromsøbrua v juhovýchodnej partii, kým na severozápad cez Sandnessundbrua sa dostanete na hornatý ostrov Kvaløya (Store Blåmann – 1044 m).

Vynikajúce Tromsø

K dominantám Tromsø sa radí architektonicky vskutku lákavá svätyňa “Arctic Cathedral” (Tromsdalen kirke alias Ishavskatedralen). Nevynechajte excelentné Polar Museum, dokumentujúce odvážne arktické výpravy dobrodruhov ako Roald Amundsen či Fridtjof Nandsen, ktorí z týchto končín podnikali svoje polárnicke cesty nielen na Severný pól (vzdialený okolo 2200 km).

Magická severonórska panoráma

Nádherný výhľad na Tromsø s okolím si vychutnáte z lanovky Fjellheisen na trase z Tromsdalen (50 m) na Storsteinen/Fløya (421 m). V teplejšom období skúste pokračovať na obľúbený Tromsdalstinden (1238 m). Priaznivci hôr a pešej turistiky si prídu na svoje i v pohorí Lyngen Alps alias Lyngenalpene (Jiekkevarre – 1833 m) s prekrásnou ostrou pyramídou Piggtind (1505 m).

Populárny Nordkapp, úžasné Lofoty a Vesterály alebo dramatické Špicbergy?

Za návštevu istotne stojí i preslávený Nordkapp v susednom Finnmark, považovaný za najsevernejšie miesto európskej pevniny. Ak sa vydáte opačným smerom (t.j. viacmenej na juh), naďabíte (v Nordlande) na prekrásne súostrovie Lofoty a Vesterály. Obdivovateľov drsnej krásy Arktídy istotne očaria tajomné Špicbergy (dostupné z Tromsø Airport so SAS Scandinavian Airlines).

0