VLetenky

Nórske Tromsø s Finnair od 187 EUR

Tromsø
Panoráma severonórskeho mesta Tromsø (foto: Mark Ledingham/Tromsø kommune /Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu severného Nórska (aj na konci letného obdobia) sa máte príležitosť vypraviť s leteckou spoločnosťou Finnair z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Tromsø (v rovnomennom severonórskom regióne Troms) sa dajú kúpiť za 187 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 18. mája 2018 a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov (pri cestovaní s príručnou batožinou).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku septembra 2018 do konca marca 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do severného Nórska nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. septembra s návratom z nórskeho Tromsø (TOS) dňa 29. septembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Tromsø za 187 EUR (22.09.-29.09.2018 / sobota – sobota / “Flugladen”)

VIE-TOS
Viedeň, Rakúsko – Tromsø, Nórsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tromsø a severné Nórsko

Vynikajúci severonórsky región Troms Vás očakáva medzi najsevernejšou nórskou oblasťou Finnmark a smerom na juh ležiacim Nordland(om). Pohodové 70-tisícové Tromsø – druhé najľudnatejšie sídlo za severným polárnym kruhom (po ruskom Murmansku) a administratívno-politické centrum tohto príjemného okrsku rovnakého názvu, nájdete na príťažlivom ostrove Tromsøya (asi 350 km za “arctic circle”). Z pevninou ho spája most Tromsøbrua v juhovýchodnej partii, kým na severozápad cez Sandnessundbrua sa dostanete na hornatý ostrov Kvaløya (Store Blåmann, 1044 m).

Výborné Tromsø

K dominantám Tromsø patrí architektonicky relatívne pútavá svätyňa “Arctic Cathedral” (Tromsdalen kirke alias Ishavskatedralen). Nevynechajte excelentné Polar Museum, dokumentujúce odvážne arktické výpravy dobrodruhov ako Roald Amundsen či Fridtjof Nandsen, ktorí z týchto končín podnikali svoje polárnicke cesty nielen na Severný pól (vzdialený okolo 2200 km).

Magická severonórska panoráma

Nádherný výhľad na Tromsø s okolím si vychutnáte z lanovky Fjellheisen na trase z Tromsdalen (50 m) na Storsteinen/Fløya (421 m). V teplejšom období skúste pokračovať na obľúbený Tromsdalstinden (1238 m). Priaznivci hôr a pešej turistiky si prídu na svoje i v pohorí Lyngen Alps alias Lyngenalpene (Jiekkevarre – 1833 m) s prekrásnou ostrou pyramídou Piggtind (1505 m).

Populárny Nordkapp, úžasné Lofoty a Vesterály alebo dramatické Špicbergy?

Za návštevu istotne stojí i preslávený Nordkapp v susednom Finnmark, považovaný za najsevernejšie miesto európskej pevniny. Ak sa vydáte opačným smerom (t.j. viacmenej na juh), naďabíte (v Nordlande) na prekrásne súostrovie Lofoty a Vesterály. Obdivovateľov drsnej krásy Arktídy istotne očaria tajuplné Špicbergy (dostupné z Tromsø Airport so SAS Scandinavian Airlines).

0