VLetenky

Nórske Tromsø s Finnair od 184 EUR

Kvaløya Island
Panoráma severonórskeho ostrova Kvaløya v blízkosti Tromsø (foto: Lars Tiede/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu severného Nórska (na začiatku letného obdobia) sa máte príležitosť vypraviť so spoločnosťou Finnair z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Tromsø (v rovnomennom severonórskom regióne Troms) sú v predaji za 184 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 18. mája 2018 a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov (pri cestovaní s príručnou batožinou).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu júna 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do severného Nórska nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. júna s návratom z nórskeho Tromsø (TOS) dňa 16. júna 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Tromsø za 184 EUR (02.06.-16.06.2018)

Tromsø a severné Nórsko

Excelentný severonórsky región Troms Vás očakáva medzi najsevernejšou nórskou oblasťou Finnmark a smerom na juh ležiacim Nordland(om). Pohodové 70-tisícové Tromsø – druhé najľudnatejšie sídlo za severným polárnym kruhom (po ruskom Murmansku) a administratívno-politické centrum tohto príjemného okrsku rovnakého názvu, nájdete na príťažlivom ostrove Tromsøya (asi 350 km za “arctic circle”). Z pevninou ho spája most Tromsøbrua v juhovýchodnej partii, kým na severozápad cez Sandnessundbrua sa dostanete na hornatý ostrov Kvaløya (Store Blåmann, 1044 m).

Vynikajúce Tromsø

K dominantám Tromsø patrí architektonicky relatívne atraktívna svätyňa “Arctic Cathedral” (Tromsdalen kirke alias Ishavskatedralen). Nevynechajte výborné Polar Museum, dokumentujúce odvážne arktické výpravy dobrodruhov ako Roald Amundsen či Fridtjof Nandsen, ktorí z týchto končín podnikali svoje polárnicke cesty nielen na Severný pól (vzdialený okolo 2200 km).

Magická severonórska panoráma

Nádherný výhľad na Tromsø s okolím si vychutnáte z lanovky Fjellheisen na trase z Tromsdalen (50 m) na Storsteinen/Fløya (421 m). V teplejšom období skúste pokračovať na obľúbený Tromsdalstinden (1238 m). Priaznivci hôr a pešej turistiky si prídu na svoje i v pohorí Lyngen Alps alias Lyngenalpene (Jiekkevarre – 1833 m) s prekrásnou ostrou pyramídou Piggtind (1505 m).

Populárny Nordkapp, úžasné Lofoty a Vesterály alebo dramatické Špicbergy?

Za návštevu istotne stojí i preslávený Nordkapp v susednom Finnmark, považovaný za najsevernejšie miesto európskej pevniny. Ak sa vydáte opačným smerom (t.j. viacmenej na juh), naďabíte (v Nordlande) na čarokrásne súostrovie Lofoty a Vesterály. Obdivovateľov drsnej krásy Arktídy istotne očaria mysteriózne Špicbergy (dostupné z Tromsø Airport so SAS Scandinavian Airlines).

0