VLetenky

Nordkapp s Norwegian Air Shuttle za 172 EUR

Nordkapp
Lokalita Gullgammen v nórskej komúne Norkapp (foto: Arnstein Rønning/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Nielen najsevernejšiu partiu európskej pevniny máte šancu uvidieť (na začiatku teplejšieho obdobia) s leteckou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do severonórskeho mesta Alta sa dajú kúpiť za 172 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 2. mája (štvrtok) s návratom zo severonórskeho letiska Alta (ALF) dňa 6. mája 2019 (pondelok).

Rezervácia leteniek:
Praha – Alta za 172 EUR (02.05.-06.05.2019 / štvrtok – pondelok)

PRG-ALF
Praha, Česká republika – Alta, Nórsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nordkapp (Nórsko)

“Krajný sever” pevninského Nórska príjemne prekvapí svojou divokou krásou. Nenechajte si ujsť populárny Nordkapp, ktorý býva často pokladaný za najsevernejší bod európskeho kontinentu – nachádza sa však už na ostrove mimo pevniny, v skutočnosti by z tohto dôvodu tento status mal patriť mysu Nordkinn (Kinnarodden) v blízkosti mestečka Mehamn.

Ak by sme brali do úvahy aj ostrovy v rámci celého európskeho svetadielu, primát najsevernejšieho bodu Európy by podľa zvolenej metodiky získal svalbardský ostrovček Rossøya (Nórsko) alebo ruský Mys Fligeli na Rudolfovom ostrove v odľahlom súostroví “Zem Františka Jozefa”.

0

Add a Comment