VLetenky

Nordkapp s Norwegian Air Shuttle od 249 EUR

Nordkapp
Honningsvåg, najsevernejšie mesto pevninského Nórska (foto: Harvey Barrison/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen najsevernejšiu časť excelentného Nórska a zároveň aj európskeho kontinentu (Nordkapp) možno spoznať (aj počas letných prázdnin) s Norwegian Air Shuttle (s odletom z Prahy a z Viedne).

Spiatočné letenky do pozoruhodného mesta Alta v severonórskom regióne Finnmark sa predávajú za 249 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. V cene 260 EUR sa dá vycestovať z viedenského leteckého prístavu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas doby platnosti letného letového poriadku, t.j. v čase od apríla do októbra 2015 vrátane prázdninového obdobia (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 19. augusta s návratom zo severonórskeho letiska Alta (ALF) dňa 23. augusta 2015.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. augusta s návratom zo severonórskeho mesta Alta (ALF) dňa 17. augusta 2015.

Rezervácia leteniek:
Praha – Alta za 249 EUR (19.08.-23.08.2015)
Viedeň – Alta za 260 EUR (10.08.-17.08.2015)

Finnmark a Nordkapp

Neskutočne fotogenický región Finnmark na úplnom severe Nórska Vás prekvapí svojou divokou krásou. Nenechajte si ujsť obľúbený Nordkapp, ktorý býva často považovaný za najsevernejší bod európskeho svetadielu – nachádza sa však už na ostrove mimo pevniny, v skutočnosti by z tohto dôvodu tento status mal patriť mysu Nordkinn (Kinnarodden) v blízkosti mestečka Mehamn. Pokiaľ by sme brali do úvahy aj ostrovy v rámci celého európskeho kontinentu, primát najsevernejšieho bodu Európy by podľa zvolenej metodiky získal svalbardský ostrovček Rossøya (Nórsko) alebo ruský Mys Fligeli na Rudolfovom ostrove v odľahlom súostroví “Zem Františka Jozefa”.

0