VLetenky

Nordkapp s Norwegian Air Shuttle od 172 EUR

Nordkapp
Honningsvåg v oblasti Nordkapp (foto: Arnstein Rønning/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen najsevernejšiu časť európskej pevniny máte príležitosť uvidieť (aj počas „predĺženého víkendu“ na začiatku letného obdobia) so spoločnosťou Norwegian Air Shuttle (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do severonórskeho mesta Alta sa dajú kúpiť za 172 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku apríla do začiatku júna a od začiatku septembra do konca októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu lebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 31. mája (štvrtok) s návratom zo severonórskeho letiska Alta (ALF) dňa 4. júna 2018 (pondelok).

Rezervácia leteniek:
Praha – Alta za 172 EUR (31.05.-04.06.2018)

Nordkapp (a širšie okolie)

“Krajný sever” kontinentálneho Nórska Vás príjemne prekvapí svojou divokou krásou. Nenechajte si ujsť populárny Nordkapp, ktorý býva často pokladaný za najsevernejší bod európskeho kontinentu – nachádza sa však už na ostrove mimo pevniny, v skutočnosti by z tohto dôvodu tento status mal patriť mysu Nordkinn (Kinnarodden) blízko mestečka Mehamn.

Ak by sme brali do úvahy i ostrovy v rámci celého európskeho svetadielu, primát najsevernejšieho bodu Európy by podľa zvolenej metodiky získal svalbardský ostrovček Rossøya (Nórsko) alebo ruský Mys Fligeli na Rudolfovom ostrove v odľahlom súostroví “Zem Františka Jozefa”.

0