VLetenky

Nordkapp s Norwegian Air Shuttle od 154 EUR

Nordkapp
Malebné Honningsvåg, najsevernejšie mesto pevninského Nórska (foto: Arvid Olson/Pixabay/CC0)

Nielen najsevernejšiu časť európskej pevniny máte príležitosť spoznať (na začiatku teplejšieho obdobia) s leteckou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do severonórskeho mesta Alta sa predávajú za 154 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu apríla a mája 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 11. apríla (streda) s návratom zo severonórskeho letiska Alta (ALF) dňa 15. apríla 2018 (nedeľa).

Rezervácia leteniek:
Praha – Alta za 154 EUR (11.04.-15.04.2018 / streda – nedeľa)

PRG-ALF
Praha, Česká republika – Alta, Nórsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nordkapp (a širšie okolie)

“Krajný sever” kontinentálneho Nórska príjemne prekvapí svojou divokou krásou. Nenechajte si ujsť obľúbený Nordkapp, ktorý býva často považovaný za najsevernejší bod európskeho kontinentu – nachádza sa však už na ostrove mimo pevniny, v skutočnosti by z tohto dôvodu tento status mal patriť mysu Nordkinn (Kinnarodden) blízko mestečka Mehamn.

Pokiaľ by sme brali do úvahy aj ostrovy v rámci celého európskeho svetadielu, primát najsevernejšieho bodu Európy by podľa zvolenej metodiky získal svalbardský ostrovček Rossøya (Nórsko) alebo ruský Mys Fligeli na Rudolfovom ostrove v odľahlom súostroví “Zem Františka Jozefa”.

0