VLetenky

Niue s Air New Zealand od 894 EUR

Niue Sunset
Fotogenické pobrežné panorámy tichomorského atolu Niue (foto: Pia Waugh/Flickr/CC BY 2.0)

Vzhliadnuť krajinku Niue v ďalekej Oceánii máte príležitosť na krídlach leteckej spoločnosti Air New Zeland v spolupráci s partnerskými aerolíniami zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na fenomenálne Niue (do Alofi) sa predávajú za 894 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. mája do 30. júna 2017, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Trasy v predaji:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku mája do konca mája 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Niue môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 17. mája s návratom z Alofi (IUE) dňa 2. júna 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Niue za 894 EUR (17.05.-02.06.2017 / “Travelstart”)

Niue

Úžasné Niue, územie v Oceánii vo voľnej asociácii s Novým Zélandom, Vás očakáva v Polynézii v oblasti južného Pacifiku. Rozprestiera sa sa v tropickom pásme medzi súostroviami ako Tonga, Samoa či Cook Islands (pričom najbližšou pevninou smerom na juh bude až ľadová Antarktída). Na jeho území s rozlohou asi 260 km² žije približne 1600 obyvateľov, pričom väčšinu z nich vytvárajú domorodí Polynézania (medzi úradné reči sa radí angličtina a polynézsky jazyk “niue”).

Od objavenie Britmi po súčasnosť v znamení Nového Zélandu

V roku 1774 do regiónu prišiel britský admirál James Cook (toto prekrásne súostrovie nazval Savage Islands), neskôr sa Niue dostalo sa pod správu britskej koruny. V dnešnej dobe už existuje vo voľnej únii s Novým Zélandom (“domáci” majú aj novozélandské občianstvo). Záležitosti obrany a zahranično-politického charakteru sa riešia najmä pod patronátom “novozélanďanov” (i keď v súčasnosti prevláda snaha po väčších právomociach v oblasti zahraničnej politiky.

Pozoruhodné miestne politické špecifiká

Niue sa neradí medzi členov Organizácie spojených národov (OSN). Prehlasuje, že svoj celý štátny dlh splatilo už v roku 2016. V krajine od roku 2003 neexistujú žiadne politické strany, napriek tomu však funguje parlament (a na čele vlády stojí premiér). Značnú časť ekonomiky tvoria príjmy z cestovného ruchu. V dôsledku prakticky nulovej trestnej činnosti jediné väzenie zíva prázdnotou (miestni obyvatelia sa radia k najpriateľskejším nielen v Polynézii).

Pútavý prístup vo sfére informačných technológií a internetového pripojenia

Od roku 2008 Niue zaisťuje prenosné osobné počítače pre všetkých študentov. Bezplatný WiFi internet zabezpečuje pre všetkých svojich obyvateľov. Mimoriadne obľúbenú miestnu národnú doménu najvyššej úrovne (.nu) istotne dobre poznáte z internetového prostredia – špeciálne populárna bude vzhľadom na podobnosť “slovíčka” “nu” s “new” vo svojom názve najmä v anglicky hovoriacich štátoch.

Jeden z najväčších koralových ostrovov zemegule

Magické Niue má status jedného z najrozľahlejších koralových súostroví planéty. Jeho metropola, pôsobivé Alofi, Vás čaká v západnej časti. Ak obľubujete impresívne jaskyne, farebný svet pod morskou hladinou, fantastické koralové atoly a osamelé morské zátoky, rozhodne nezostanete sklamaní. Neobíďte Hio Beach a Utuko Reef s výbornými podmienkami na potápanie a šnorchlovanie. V okolitých priezračných vodách si doprajte pozorovanie delfínov či veľrýb.

0