VLetenky

Nikaragua s United Airlines od 517 EUR

Pink Pearl Island
Karibik – Cayos Perlas, Laguna de Perlas (foto: Beforevermine/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Za činnými sopkami a piesočnatými plážami Karibiku či Pacifiku zvádza cesta do Nikaraguy s United Airlines (Star Alliance) v spolupráci s aliančnými partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do nikaragujského hlavného mesta Managua sú v predaji za 517 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 29. júna 2022 do 28. mája 2023, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od novembra 2022 do marca 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Nikaraguy môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. novembra s návratom z nikaragujskej Managuy (MGA) dňa 15. novembra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Managua za 517 EUR (01.11.-15.11.2022)

VIE-MGA
Viedeň, Rakúsko – Managua, Nikaragua (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nikaragua

Príťažlivá Nikaragua zaberá územie s rozlohou viac ako 130 tisíc km² (približne plocha bývalého Československa), kde žije vyše 6 miliónov obyvateľov. Na severe susedí s Hondurasom, južnú hranicu zdieľa s Kostarikou, kým východ obmývajú vody Karibského mora a západ tvoria brehy Tichého oceánu. Hlavné mesto krajiny, skoro miliónová Managua, nájdete v centrálnej časti východných regiónov zhruba 50 km od pobrežia majestátneho Pacifiku – na južnom výbežku impozantného rovnomenného Lago de Managua alias Lago Xolotlán (39 m).

Lago de Managua a Momotombo

Ak sa vydáte z nikaragujskej metropoly na severozápad, na druhom konci Lago de Managua natrafíte na symbol Nikaraguy, úžasne symetrickú “pyramídu” (resp. kužeľ) sopky Momotombo alebo skrátene “El Momo” (1297 m), odkiaľ možno pokračovať do neveľmi vzdialeného mesta León s neskutočne pútavou architektúrou z koloniálneho obdobia.

Gigantické Lago de Nicaragua a fantastické Isla de Ometepe

Cestou z Managuy opačným smerom (t.j. na juhovýchod) naďabíte na fotogenický vulkán Masaya (635 m) a príťažlivú historickú Granadu. Neďaleké Lago de Nicaragua (33 m), tiahnúce sa až ku kostarickej hranici skrýva niekoľko výrazných ostrovov a ostrovčekov. Nenechajte si ujsť pohľad na Isla de Ometepe s prekrásnou vulkanickou dvojicou Concepción (1610 m) a Maderas (1394 m).

Čarokrásne karibské pobrežie a nádherné ostrovy v Karibiku

Najpôvabnejšie miesta východnej partie krajiny nájdete sústredené na pobreží Karibského mora alebo priamo v Karibiku. Istotne Vás potešia kúzelné ostrovy Cayos Miskitos (na severe), fascinujúce Cayos de Perlas neďaleko rovnomenného mesta a zátoky Laguna de Perlas alebo čarovné “Kukuričné ostrovy” Islas del Maíz (blízko centrálnej oblasti východného nikaraguajského pobrežia).

0