VLetenky

Nikaragua s United Airlines od 410 EUR

Big Corn Island
Nikaragujské (karibské) “Kukuričné ostrovy” (foto: descubriendoelmundo/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Za činnými sopkami a geniálnymi plážami Karibiku či Pacifiku láka cesta do Nikaraguy s United Airlines v spolupráci s aliančnými partnermi zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do nikaragujského hlavného mesta Managua sa dajú kúpiť za 410 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 29. augusta do 16. decembra 2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 21. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu októbra a novembra 2019.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Nikaraguy môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. novembra s návratom z nikaragujskej Managuy (MGA) dňa 19. novembra 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Managua za 410 EUR (06.11.-19.11.2019)

VIE-MGA
Viedeň, Rakúsko – Managua, Nikaragua (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nikaragua

Príťažlivá Nikaragua zaberá územie s rozlohou viac ako 130 tisíc km² (približne plocha bývalého Československa), kde žije vyše 6 miliónov obyvateľov. Na severe susedí s Hondurasom, južnú hranicu zdieľa s Kostarikou, kým východ obmývajú vody Karibského mora a západ tvoria brehy Tichého oceánu. Hlavné mesto krajiny, takmer miliónová Managua, nájdete v centrálnej časti východných regiónov zhruba 50 km od pobrežia majestátneho Pacifiku – na južnom výbežku impozantného rovnomenného Lago de Managua alias Lago Xolotlán (39 m).

Majestátne Lago de Managua a Momotombo

Ak sa vypravíte z nikaragujskej metropoly na severozápad, na druhom konci Lago de Managua natrafíte na symbol Nikaraguy, skvele symetrickú “pyramídu” (resp. kužeľ) sopky Momotombo alebo skrátene “El Momo” (1297 m), odkiaľ možno pokračovať do neveľmi vzdialeného mesta León s neskutočne lákavou architektúrou z koloniálneho obdobia.

Gigantické Lago de Nicaragua a fascinujúce Isla de Ometepe

Cestou z Managuy opačným smerom (t.j. na juhovýchod) naďabíte na fotogenický vulkán Masaya (635 m) a príťažlivú historickú Granadu. Neďaleké Lago de Nicaragua (33 m), tiahnúce sa až ku kostarickej hranici skrýva niekoľko výrazných ostrovov a ostrovčekov. Nenechajte si ujsť pohľad na Isla de Ometepe s prekrásnou vulkanickou dvojicou Concepción (1610 m) a Maderas (1394 m).

Čarokrásne karibské pobrežie a nádherné ostrovy v Karibiku

Najpôvabnejšie miesta východnej časti krajiny nájdete sústredené na pobreží Karibského mora alebo priamo v Karibiku. Istotne Vás oslovia kúzelné ostrovy Cayos Miskitos (na severe), fascinujúce Cayos de Perlas neďaleko rovnomenného mesta a zátoky Laguna de Perlas alebo čarovné “Kukuričné ostrovy” Islas del Maíz (blízko centrálnej oblasti východného nikaraguajského pobrežia).

0

Add a Comment