VLetenky

Nikaragua s Delta Air Lines od 519 EUR

Corn Islands
Idylické karibské nikaragujské “Kukuričné ostrovy” (foto: Flor de suenio/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Za stredoamerickými vulkánmi a geniálnymi plážami Karibiku či Pacifiku máte možnosť vyraziť do Nikaraguy s Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do nikaragujského hlavného mesta Managua sa predávajú za 519 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 27.09.-15.12.2016 a 06.01.-06.04.2017, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 17. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nikaraguy nech poslúži odlet Viedne (VIE) dňa 27. februára s návratom z Managuy (MGA) dňa 14. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Managua za 519 EUR (27.02.-14.03.2017)
Viedeň – Managua za 521 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Nikaragua

Príťažlivá Nikaragua zaberá územie s rozlohou viac ako 130 tisíc km² (približne plocha bývalého Československa), kde žije vyše 6 miliónov obyvateľov. Na severe susedí s Hondurasom, južnú hranicu zdieľa s Kostarikou, zatiaľ čo východ obmývajú vody Karibského mora a západ tvoria brehy Tichého oceánu. Hlavné mesto krajiny, takmer miliónová Managua, nájdete v centrálnej časti východných regiónov zhruba 50 km od pobrežia impozantného Pacifiku – na južnom výbežku impozantného rovnomenného Lago de Managua alias Lago Xolotlán (39 m).

Majestátne Lago de Managua a Momotombo

Ak sa vydáte z nikaragujskej metropoly na severozápad, na druhom konci Lago de Managua natrafíte na symbol Nikaraguy, úžasne symetrickú “pyramídu” (resp. kužeľ) sopky Momotombo alebo skrátene “El Momo” (1297 m), odkiaľ možno pokračovať do neveľmi vzdialeného mesta León s neskutočne atraktívnou architektúrou z koloniálneho obdobia.

Gigantické Lago de Nicaragua a fantastické Isla de Ometepe

Cestou z Managuy opačným smerom (t.j. na juhovýchod) natrafíte na fotogenický vulkán Masaya (635 m) a pôvabnú historickú Granadu. Neďaleké Lago de Nicaragua (33 m), tiahnúce sa až ku kostarickej hranici ukrýva niekoľko výrazných ostrovov a ostrovčekov. Nenechajte si ujsť pohľad na Isla de Ometepe s prekrásnou vulkanickou dvojicou Concepción (1610 m) a Maderas (1394 m).

Nádherné karibské pobrežie a čarokrásne ostrovy v Karibiku

Najpôvabnejšie miesta východnej časti krajiny nájdete sústredené na pobreží Karibského mora alebo priamo v Karibiku. Istotne Vás upútajú kúzelné ostrovy Cayos Miskitos (na severe), fascinujúce Cayos de Perlas neďaleko rovnomenného mesta a zátoky Laguna de Perlas alebo čarovné “Kukuričné ostrovy” Islas del Maíz (v blízkosti centrálnej partie východného nikaraguajského pobrežia).

0