VLetenky

Nikaragua s Delta Air Lines od 471 EUR

Little Corn Island
Nikaragujské (karibské) “Kukuričné ostrovy” (foto: Brian Johnson & Dane Kantner/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Za stredoamerickými vulkánmi a fenomenálnymi plážami Karibiku či Pacifiku sa možno vypraviť do Nikaraguy s Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do nikaragujského hlavného mesta Managua sú v predaji za 471 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 16.08.-06.04. (okrem blackoutu 16.12.-05.01.), min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 7. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v čase od začiatku januára do začiatku apríla a od polky augusta do konca septembra 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nikaraguy nech poslúži odlet Viedne (VIE) dňa 29. januára s návratom z Managuy (MGA) dňa 12. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Managua za 471 EUR (29.01.-12.02.2017)

Nikaragua

Pôvabná Nikaragua zaberá územie s rozlohou vyše 130 tisíc km² (zhruba plocha bývalého Československa), kde žije viac ako 6 miliónov obyvateľov. Na severe susedí s Hondurasom, južnú hranicu si delí s Kostarikou, kým východ obmývajú vody Karibského mora a západ vytvárajú brehy Tichého oceánu. Hlavné mesto krajiny, skoro miliónová Managua, nájdete v centrálnej partii východných regiónov približne 50 km od pobrežia impozantného Pacifiku – na južnom výbežku majestátneho rovnomenného Lago de Managua alias Lago Xolotlán (39 m).

Impozantné Lago de Managua a Momotombo

Pokiaľ sa vyberiete z nikaragujskej metropoly na severozápad, na druhom konci Lago de Managua naďabíte na symbol Nikaraguy, skvele symetrickú “pyramídu” (resp. kužeľ) sopky Momotombo alebo skrátene “El Momo” (1297 m), odkiaľ sa dá pokračovať do neveľmi vzdialeného mesta León s nesmierne pútavou architektúrou z koloniálneho obdobia.

Gigantické Lago de Nicaragua a fantastické Isla de Ometepe

Cestou z Managuy opačným smerom (t.j. na juhovýchod) natrafíte na fotogenický vulkán Masaya (635 m) a pôvabnú historickú Granadu. Neďaleké Lago de Nicaragua (33 m), tiahnúce sa až ku kostarickej hranici ukrýva niekoľko výrazných ostrovov a ostrovčekov. Nenechajte si ujsť pohľad na Isla de Ometepe s prekrásnou vulkanickou dvojicou Concepción (1610 m) a Maderas (1394 m).

Prekrásne karibské pobrežie a nádherné ostrovy v Karibiku

Najpríťažlivejšie miesta východnej časti krajiny nájdete sústredené na pobreží Karibského mora alebo priamo v Karibiku. Určite Vás upútajú čarovné ostrovy Cayos Miskitos (na severe), fantastické Cayos de Perlas neďaleko rovnomenného mesta a zátoky Laguna de Perlas alebo kúzelné “Kukuričné ostrovy” Islas del Maíz (v blízkosti centrálnej oblasti východného nikaraguajského pobrežia).

0