VLetenky

Nikaragua s American Airlines od 563 EUR

Corn Islands
Karibské nikaragujské “Kukuričné ostrovy” (foto: Brian Johnson & Dane Kantner/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Za stredoamerickými vulkánmi a prekrásnymi plážami Karibiku či Pacifiku možno vyraziť do Nikaraguy s American Airlines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do nikaragujského hlavného mesta Managua sa predávajú za 563 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety do 30. novembra 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 30 dní a predaj do 17. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) od apríla do novembra 2015.

Príkladom rezervácie obojmsernej letenky do stredoamerickej Nikaraguy môže byť odlet Viedne (VIE) dňa 19. apríla s návratom z nikaragujskej Managuy (MGA) dňa 4. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Managua za 563 EUR (19.04.-04.05.2015)
Viedeň – Managua za 570 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Managua za 570 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Managua za 15718 CZK (rezervácia v ČJ)

Nikaragua

Pôvabná Nikaragua zaberá územie s rozlohou vyše 130 tisíc km² (zhruba plocha bývalého Československa), kde žije viac ako 6 miliónov obyvateľov. Na severe susedí s Hondurasom, južnú hranicu si delí s Kostarikou, kým východ obmývajú vody Karibského mora a západ vytvárajú brehy Tichého oceánu. Hlavné mesto krajiny, skoro miliónová Managua, nájdete v centrálnej partii východných regiónov približne 50 km od pobrežia impozantného Pacifiku – na južnom výbežku majestátneho rovnomenného Lago de Managua alias Lago Xolotlán (39 m).

Impozantné Lago de Managua a Momotombo

Pokiaľ sa vyberiete z nikaragujskej metropoly na severozápad, na druhom konci Lago de Managua naďabíte na symbol Nikaraguy, skvele symetrickú “pyramídu” (resp. kužeľ) sopky Momotombo alebo skrátene “El Momo” (1297 m), odkiaľ sa dá pokračovať do neveľmi vzdialeného mesta León s nesmierne pútavou architektúrou z koloniálneho obdobia.

Gigantické Lago de Nicaragua a fascijunúce Isla de Ometepe

Cestou z Managuy opačným smerom (t.j. na juhovýchod) narazíte na fotogenický vulkán Masaya (635 m) a príťažlivú historickú Granadu. Neďaleké Lago de Nicaragua (33 m), tiahnúce sa až ku kostarickej hranici skrýva niekoľko výrazných ostrovov a ostrovčekov. Nenechajte si ujsť pohľad na Isla de Ometepe s prekrásnou vulkanickou dvojicou Concepción (1610 m) a Maderas (1394 m).

Nádherné karibské pobrežie a čarokrásne ostrovy v Karibiku

Najpríťažlivejšie miesta východnej partie krajiny nájdete sústredené na pobreží Karibského mora alebo priamo v Karibiku. Určite Vás upútajú čarovné ostrovy Cayos Miskitos (na severe), fantastické Cayos de Perlas neďaleko rovnomenného mesta a zátoky Laguna de Perlas alebo kúzelné “Kukuričné ostrovy” Islas del Maíz (v blízkosti centrálnej časti východného nikaraguajského pobrežia).

0