VLetenky

Nikaragua s Air France od 474 EUR

Pink Pearl Island
Karibský ostrovček Pink Pearl Island (foto: West224/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Za činnými sopkami a piesočnatými plážami Karibiku či Pacifiku vábi cesta do Nikaraguy s Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do nikaragujského hlavného mesta Managua sa dajú kúpiť za 474 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 09.03.-23.06. a 29.08.-31.10.2022, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 24. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu septembra a októbra 2022.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nikaraguy nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 28. septembra s návratom z nikaragujskej Managuy (MGA) dňa 12. októbra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Managua za 474 EUR (28.09.-12.10.2022)

VIE-MGA
Viedeň, Rakúsko – Managua, Nikaragua (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nikaragua

Príťažlivá Nikaragua zaberá územie s rozlohou viac ako 130 tisíc km² (približne plocha bývalého Československa), kde žije vyše 6 miliónov obyvateľov. Na severe susedí s Hondurasom, južnú hranicu zdieľa s Kostarikou, kým východ obmývajú vody Karibského mora a západ tvoria brehy Tichého oceánu. Hlavné mesto krajiny, takmer miliónová Managua, nájdete v centrálnej časti východných regiónov zhruba 50 km od pobrežia majestátneho Pacifiku – na južnom výbežku impozantného rovnomenného Lago de Managua alias Lago Xolotlán (39 m).

Lago de Managua a Momotombo

Ak sa vydáte z nikaragujskej metropoly na severozápad, na druhom konci Lago de Managua natrafíte na symbol Nikaraguy, úžasne symetrickú “pyramídu” (resp. kužeľ) sopky Momotombo alebo skrátene “El Momo” (1297 m), odkiaľ možno pokračovať do neveľmi vzdialeného mesta León s neskutočne lákavou architektúrou z koloniálneho obdobia.

Gigantické Lago de Nicaragua a fantastické Isla de Ometepe

Cestou z Managuy opačným smerom (t.j. na juhovýchod) naďabíte na fotogenický vulkán Masaya (635 m) a príťažlivú historickú Granadu. Neďaleké Lago de Nicaragua (33 m), tiahnúce sa až ku kostarickej hranici skrýva niekoľko výrazných ostrovov a ostrovčekov. Nenechajte si ujsť pohľad na Isla de Ometepe s prekrásnou vulkanickou dvojicou Concepción (1610 m) a Maderas (1394 m).

Čarokrásne karibské pobrežie a nádherné ostrovy v Karibiku

Najpôvabnejšie miesta východnej partie krajiny nájdete sústredené na pobreží Karibského mora alebo priamo v Karibiku. Istotne Vás potešia kúzelné ostrovy Cayos Miskitos (na severe), fascinujúce Cayos de Perlas neďaleko rovnomenného mesta a zátoky Laguna de Perlas alebo čarovné “Kukuričné ostrovy” Islas del Maíz (blízko centrálnej oblasti východného nikaraguajského pobrežia).

0