VLetenky

Nigéria s EgyptAir od 385 EUR

Abuja
Fotogenická Abuja National Mosque v znamení harmattanu (foto: Kipp Jones/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak sa radíte k ostrieľaným dobrodruhom vyhľadávajúcim menej navštevované kúty planéty, mohol by Vám padnúť vhod zaujímavý tarif leteckej spoločnosti EgyptAir zo Star Alliance do najľudnatejšieho štátu čierneho kontinentu – západoafrickej Nigérie (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do nigérijského hlavného mesta Abuja sa predávajú za 385 EUR s odletom budapeštianskeho leteckého prístavu. V cene 404 EUR možno letieť aj z viedenského letiska. Za rovnakú sumu doletíte z Budapešti (resp. z Viedne) aj do Lagosu.

Tarifné podmienky určujú (ukončenie) cesty do 20. júna 2015 a predaj do 13. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas mája a júna 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nigérie nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 2. júna s návratom z Abuja (ABV) dňa 15. júna 2015.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. júna s návratom z nigérijskej metropoly Abuja (ABV) dňa 15. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Abuja za 385 EUR (02.06.-15.06.2015)
Budapešť – Abuja za 410 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Abuja za 410 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Abuja za 11153 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Abuja za 404 EUR (02.06.-15.06.2015)
Viedeň – Abuja za 429 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Abuja za 430 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Abuja za 11698 CZK (rezervácia v ČJ)

Nigéria

Pôsobivá západoafrická Nigéria má status najväčšieho štátu čierneho kontinentu podľa počtu obyvateľov. Pokiaľ sa chcete o tomto jave presvedčiť na vlastné oči, skúste neskutočne preplnenú oblasť Oshodi v širšej asi 20-miliónovej metropolitnej aglomerácii nigérijského veľkomesta Lagos. Ak sa budete pohybovať najmä v okolí hlavného mesta krajiny, rušného a pulzujúceho (“len” miliónového) Abuja v centrálnej časti Nigérie, naďabíte na fascinujúci gigantický monolit Zuma Rock.

Ak budete pokračovať z Abuja smerom na východ do pôsobivého nigérijského štátu Plateau, v okolí jeho pozoruhodného administratívneho centra Jos Vás očakáva neskutočne fotogenické rovnomenné Jos Plateau (s magickými skalnými útvarmi). Pri pokračovaní ďalej na východ natrafíte na skvelý národný park Yankari s typickými ukážkami skvelej africkej fauny.

0