VLetenky

New York s LOT Polish Airlines od 306 EUR

New York City
Panoráma Manhattanu s budovou One Wold Trade Center (foto: Anthony Quintano/Flickr/CC BY 2.0)

Vďaka zaujímavému tarifu leteckej spoločnosti LOT Polish Airlines zo Star Alliance máte príležitosť podniknúť pútavý výlet do nikdy nespiaceho Big Apple s neopakovateľnou atmosférou.

Spiatočné letenky do amerického New York City sa dajú kúpiť za 306 EUR s odletom z Budapešti a návratom do Zürichu. Tarifné podmienky určujú odlety od 23. augusta 2015 do 21. júna 2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletmi) od konca septembra 2015 do polky mája 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do New York City nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 29. septembra s návratom z New Yorku (NYC) do Zürichu (ZRH) dňa 7. októbra 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – New York – Zürich za 306 EUR (29.09.-07.10.2015)
Budapešť – New York – Zürich za 310 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – New York – Zürich za 310 EUR (u dopravcu – Promotions/Bookings/Book a Flight/Multiple)
Budapešť – New York – Zürich za 326 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – New York – Zürich za 8832 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava do Švajčiarska

Prískok do Zürichu sa dá uskutočniť linkou Niki/Air Berlin z viedenského letiska a(lebo) železničnou dopravou rakúskymi/švajčiarskymi “dráhami” z Viedne (v najlepšom prípade nočným vlakom). Ďalšou alternatívou (za rozumný peniaz) môžu byť napr. lety Swiss International Air Lines z Prahy.

Low costová pozemná doprava v rámci východu USA a do Kanady

Pokiaľ plánujete pomerne dlhší pobyt v severovýchodnej partii USA, máte príležitosť vyskúšať priame autobusové linky nízkonákladového dopravcu Megabus z New Yorku do miest ako Toronto, Buffalo (výhodné východisko na prehliadku Niagara Falls), Boston, Philadelphia, Pittsburg alebo Washington. V dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť cestovné lístky na promovaných linkách za 1 USD.

0