VLetenky

New York s British Airways od 381 EUR

Central Park
Od ruchu veľkomesta si oddýchnete v gigantickom Central Parku (foto: S J Pinkney/Flickr/CC BY 2.0)

Na prvý pohľad všedný tarif British Airways v spolupráci s partnerskými aerolinkami z leteckej aliancie Oneworld lákajúci na zažitie atmosféry nikdy nespiaceho Big Apple (s odletom zo strednej Európy) poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov dostupnosťou aj na leto.

Spiatočné letenky do neopakovateľného amerického New York City sa dajú kúpiť za 381 EUR s odletom z Prahy a návratom do Budapešti. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 24. júna 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) v čase od polovice marca do konca júna 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 24. júna s návratom z New Yorku (NYC) do Budapešti (BUD) dňa 8. júla 2015 (resp. v okolitých dňoch).

Rezervácia leteniek:
Praha – New York – Budapešť za 381 EUR (24.06.-08.07.2015)
Praha – New York – Budapešť za 384 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – New York – Budapešť za 392 EUR (rezervácia v SJ)

Nízkonákladová pozemná doprava v rámci východu USA a do Kanady

Ak plánujete relatívne dlhší pobyt v severovýchodnej časti USA, máte možnosť vyskúšať priame autobusové linky low costového dopravcu Megabus z New Yorku do miest ako Toronto, Buffalo (vhodné východisko na prehliadku Niagara Falls), Boston, Philadelphia, Pittsburg alebo Washington. V dostatočnom časovom predstihu sa dajú kúpiť cestovné lístky na promovaných linkách za 1 USD.

0