VLetenky

New York s Air Berlin od 354 EUR

New York
Nočný pohľad na Manhattan z Empire State Building (foto: Jakob Montrasio/Flickr/CC BY 2.0)

Neopakovateľnú atmosféru nikdy neutíchajúceho “Big Apple” máte šancu zažiť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Air Berlin z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do nezabudnuteľného amerického New York City sa predávajú za 354 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu pri uplatnení kupónu “DEZEMBERFLUG15” umožňujúceho zľavu 15 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 369 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 7. decembra (do 23:59).

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky (v kombinácii s aplikovaným promokódom) určujú odlety v období od 20. januára do 10. marca 2017, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 7. decembra (do 23:59 – s promokódom), resp. do 19. decembra (za základnú cenu – alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Zľavový kupón (“DEZEMBERFLUG15”) sa zadáva v priebehu rezervačného procesu po zvolení jednotlivých letov a vypísaní osobných údajov (do políčka “Voucher code”).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. s odletom od polovice januára do polky marca 2017).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do New York City môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 7. marca s návratom z New Yorku (NYC) dňa 14. marca 2017.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – New York za 354 EUR (07.03.-14.03.2017 s promokódom / 369 EUR pred zľavou)

Nízkonákladová pozemná doprava na východe USA a do Kanady

Pokiaľ plánujete pomerne dlhší pobyt v severovýchodnej partii USA, máte možnosť vyskúšať priame autobusové linky low costového dopravcu Megabus z New Yorku do miest ako Toronto, Buffalo (výhodné východisko na prehliadku Niagara Falls), Boston, Philadelphia, Pittsburg alebo Washington. V dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť cestovné lístky na promovaných linkách za 1 USD.

New York

Srdce famózneho New Yorku tvorí Manhattan, ktorý na severe plynulo prechádza do Haarlemu. Na západ od Manhattanu za Hudson River Vás očakáva New Jersey, južne od centra leží Brooklyn a pri ceste východným smerom sa po prekročení East River ocitnete v Queense.

Z JFK Airport situovaného v juhovýchodnej partii New Yorku na Manhattan docestujete kombináciou Airtrainu a metra/autobusu – skúste zelenú linku Airtrainu na Howard Beach Station s prestupom na metro A alebo červenú vetvu na Jamaica Station s transferom na metro J, Z alebo E.

Lower Manhattan

Ak chcete začať prehliadku Mahattanu od juhu, ako prvá sa ponúka bezplatná jazda Staten Island Ferry s výhľadom na majestátnu Sochu slobody. Z lodného terminálu na konci Lower Manhattan to nebude ďaleko ani k “nablýskenej” Wall Street.

O niečo severnejšie naďabíte na zánovnú budovu One World Trade Center, postavenú znovu na mieste bývalých dvojičiek World Trade Center. O čosi ďalej sa týči fotogenický Brooklyn Bridge, spájajúci Manhattan s Brooklynom. Neobíďte neďaleké Chinatown a Little Italy (v súčasnosti síce už trochu menej autentické).

Houston Street

Od pozoruhodnej Houston Street sa číslujú smerom na sever manhattanské ulice (súbežne idúce s ňou z východu na západ) a kolmo na ňu začínajú niektoré zo svetoznámych Avenue (1.-12. Ave. plus tri “abecedné” avenue A, B, C v Alphabet City). V tejto oblasti Vás takisto čakajú pôvabné štvrte Soho a Noho (skratka od south/north of Houston Street).

Cez príjemný parčík na Washington Square, kde začne znamenitá Fifth Avenue, prídete do Greenwich Village s pohodovými barmi. Mimochodom, miestne ulice majú “geografickú” predponu podľa toho, či sa nachádzajú na východ (E.) alebo na západ (W.) práve od Fifth Ave (napr. E. 23rd St – v East Side ani vo West Side sa teda nestratíte).

Midtown (juh)

Centrum Manhattanu alias Midtown figuruje zhruba od 30th St. severným smerom. V Murray Hill a Little India natrafíte na štedrú ponuku írskych pubov a ekonomicky dostupných indických reštaurácií. Okolo W. 32nd St “objavíte” Penn(sylvania) Station, pôsobisko železničného dopravcu Amtrak.

Prakticky hneď nad ňou bude obľúbená aréna MSG (Madison Square Garden), kde možno vzhliadnuť basketbalové duely N.Y. Knicks i hokejové zápasy populárnych New York Rangers. O niekoľko blokov ďalej nezabudnite vystúpiť na úžasnú vyhliadku na Empire State Building, s výškou 381 m pomerne dlhý čas najvyššej budovy planéty (1931-1972).

Times Square s okolím

Na 42nd St sa skrýva Port Authority Bus Terminal s výhodnými autobusovými spojmi (nielen) spoločnosti Greyhound, zatiaľ čo na opačnom konci tej istej ulice uvidíte železničný Grand Central Terminal s prekrásnym interiérom a sídlo Organizácie spojených národov.

V podstate v rovnakej lokalite vstúpite na rušné Times Square, neodmysliteľné poznávacie znamenie New Yorku. Kúsok odtiaľ si vychutnajte vynikajúci výhľad na celé Big Apple z pôsobivej vyhliadky “Top of The Rock” v budove Rockefeller Center.

V tomto priestore možno nakúpiť od výmyslu sveta na spomínanej Fifth Avenue. Nevynechajte ani skvelú show na “Broadway” (v ideálnom prípade tématický muzikál West Side Story, ktorý celkom verne zachytáva atmosféru Big Apple v 70. rokoch minulého storočia).

Central Park a Haarlem

Miestom nerušeného oddychu v každom ročnom období môže byť obrovitý Central Park. Pokiaľ Vás súčasne láka aj návšteva Haarlemu, ktorý plynulo naväzuje na sever Central Parku, skúste to v okolí Columbia University. Na juhu Haarlemu má svoje pôsobisko aj americký ex-prezident Bill Clinton, takže s celkovou bezpečnosťou to rozhodne nebude úplne najhoršie.

0